Spatial And Temporal Variations Of Base Flow Index (BFI) For The Ardabil Province River, Iran

در حل مسأله مذکور به نظر می رسد جهت آشتی و رفع تزاحم حقوق خصوصی و عمومی از آنجایی که سند مالکیت اشخاص مطابق ماده 22 قانون ثبت معتبر و برای مراجع قضایی و اداری لازم الاتباع است، شرکت های آب منطقه ای می توانند مطابق مدارک و اسناد ادعایی خویش، تقاضای ابطال اسناد مزبور را در مرجع قضایی صالح نموده و در صورت محکومیت، بر اساس لایحه قانونی نحوه تملک اراضی نسبت به تملک اراضی مزبور اقدام و پس از آن نسبت به اخذ سند مالکیت به نمایندگی دولت اقدام نمایند. برای رفتن به جزیره هنگام باید از راه کناره جنوبی جزیره قشم به سمت روستای شیب دراز رفت و از آن جا قایق ها به صورت دربست شما را به گشت دور و داخل جزیره می برند.

سرچشمه ابتدایی رودخانه کهمان، چشمه «تخت شاه» و چشمه های اطراف آن است که پس از جاری شدن در درون دره کهمان، آب چشمه سراب «خاصان» و دیگر چشمه های اطراف به آن پیوسته و رودخانه کهمان را شکل می دهند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز آذربایجان غربی ؛ رودخانه ای که از رشته کوه های مرزی آرارات در مرز ایران و کشور ترکیه سرچشمه می گیرد و دارای ذخایری غنی از انواع ماهی وشاه میگو ست . تخته سنگ های کهمان لرستان، تخت شاهان ایران باستان در زمان فراغت از سلطنت بوده و گواهش را می توان همان گاو خمره ها و آثار بدست آمده از آن و تخت گاه های سراب خاصون (سراب خاصان) و سراب و چشمه معروف تخت شا (تخت شاه) دانست.

رودخانه کن بهدلیل موقعیت جغرافیایی ویژهاش از هیچ منطقهای داخل تهران دیده نمیشود و دلیل نامگذاری آن نیز با نام کن (گودال و چاله) همین مطلب است. این منطقه توریستی، به دلیل داشتم چشم اندازهای زیبا و مشرف به تمام نقاط جلگه ای از جمله کردکوی، گرگان، خلیج گرگان، میان کاله، بندر ترکمن و سایر روستاها، طبیعت زیبا، برخورداری از آب و هوای مناسب از جمله مناطق جالب و منحصر به فرد کشور است.همچنین این دهکده ییلاقی در داخل منطقه حفاظت شده قرار دارد.

دلیل بسیاری از این خاصیتها وجود پیوند هیدروژنی در میان مولکول های آب است. وجود چشمه های فراوان، وسعت دشت، درکنار گل ها وگیاهان دارویی وجنگلی وکوهستانی زیبایی خاصی به این دهکده بخشیده است. چشمه کانی گراوان یکی از جاذبه های مهم گردشگری شهرستان سردشت است که در فاصله 2 کیلومتری شهرستان ربط و 12 کیلومتری شمال شرقی شهرستان سردشت واقع شده است. رودخانه پرآب کهمان علاوه بر جذب گردشگری در شهرستان سلسله، موجب سرسبزی و زیبایی هرچه بیشتر دشت الشتر است. به گزارش روابط عمومی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فریدن در 28 اردیبهشت ماه سالجاری جلسه ای با موضوع صیانت از رودخانه پلاسجان در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید.در این جلسه که با حضور فرماندار و ریاست مدیریت بحران شهرستان ، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ،فرماندهی انتظامی ، مدیریت جهاد کشاورزی ، ریاست منابع طبیعی و آبخیزداری ، ریاست حفاظت محیط زیست ، ریاست میراث فرهنگی و گردشگری ، ریاست منابع آب ، ریاست دامپزشکی و بخشداران مرکزی و زنده رود شهرستان فریدن برگزار شد ضمن بحث و تبادل نظر، پیشنهادات و راهکارهایی پیرامون صیانت از رودخانه پلاسجان مطرح شد.

روییدهاند. این دره صخرهاى به دره نی گاه معروف است و همراه با منطقه عمومى اشترانکوه و دریاچه گهر از سوى سازمان حفاظت محیط زیست به عنوان منطقه حفاظت شده حیاتوحش اعلام شده است. روستای سیلوانا هم که در ۳۰ کیلومتری شهر ارومیه در میان 2 دره واقع شده است یکی از پاک ترین هواها را دارد. در پایین دره که وارد دشت الشتر می شویم، آب های زلال و روان را می بینیم که از دروازه و تخت شاه و سراب خاصون جاری شده و رودخانه کهمان را تشکیل داده است و کشاورزی بیش از نیمی از دشت الشتر را رونق می بخشد.

بهمن سپاه را فرمان داد تا روانة سیستان شود. همچنین در این شهر، چندین ایستگاه مختلف تفریحات آبی در کارون تعبیه شده است که به شما اجازه میدهند تا قایقسواری در کارون را نیز تجربه کنید. دریاچه ارواح یکی از رمزآلودترین ییلاق های اطراف تهران به حساب میآید که در هنگام غروب، قطعا تپش قلب شما را افزایش میدهد! دهستان مرگوراز توابع بخش سیلوانای ارومیه، با مساحتی بالغ بر 442.5کیلومترمربع، یکی از مناطق نادر ایران از نظر شرایط اقلیمی و موقعیت جغرافیایی و تنوع زیستی گونه های مختلف گیاهی است که در بین رشته کوه های زاگرس محصور بوده و امتداد سلسله کوه های زاگرس مانند حصاری این منطقه را در برگرفته است.

این موضوع را در گردشگری و بازدید از رودها و آبشارهای ایران در فصل های مختلف بایست لحاظ نمود. گردوهای سر به فلک کشیده، طبیعت بکر، یخچال های دائمی، غارهای متعدد و ارتفاعات جذاب و دیدنی، داروهای گیاهی بسیار نادر و کمیاب، چشمه سارهای فراوان و پرآب، طراوت و خنکی و آب و هوای بی نظیر منطقه فرحبخش روح و جان هر گردشگری است. چشمه گراوان علاوه بر این ویژگی های منحصر به فرد در طبیعتی زیبا و کنار رودخانه هرمزآباد واقع است. در کنار این مجموعه زیبای گردشگری، منطقه حفاظت شده دنا قرار دارد که باعث افزوده شدن چشم انداز زیبا طبیعی این منطقه شده است.

این منطقه زیبا که در فاصله 8 کیلومتری شرق سی سخت و 44 کیلومتری مرکز استان قرار دارد و از سه مجموعه دریاچه زیبای کوه گل، دشت های لاله های واژگون و آبشار زیبای تنگ نمک با نمای بسیار طبیعی و آب و هوای مطبوع تشکیل شده است. جهان نما یک دهکده ییلاقی در جنوب شهرستان کردکوی استان گلستان است. یکی از جاذبه های زیبای دهکده ییلاقی جهان نما مکانی است درشمال این دهکده که به چکل آتشان معروف است. شنا و غواصی در سواحل پیرامون جزیره و تماشای لاکپشت های دریایی، سواحل زیبای صخرهای و شنی از جمله جاذبه های دریایی اطراف هنگام و طبیعت منحصر به فرد، آهوان و تنها پارک کروکودیل کشور از جاذبههای داخل جزیره هنگام محسوب میشوند.

در جنوبی ترین نقطه ایران پهناور، جزیره ای کوچک و دیدنی با نهایت زیبایی خودنمایی می کند که هنگام نام دارد. مختاری کشکی، د.، 1389. اسارت رودخانه و آثار آن در سیستم رودخانه ای (مطالعه موردی: رودخانه باغلار در دامنه شمالی میشوداغ (شمال غرب ایران)). ارس که در شمال غربی ایران قرار دارد، یکی از بکرترین مناطق ایران برای سفر است. 3. جمهوری آذربایجان نیز مثل جمهوری ارمنستان، براساس عهدنامه ها و پروتکلهای دوره پیش از فروپاشی شوروی سابق از رودخانه مرزی ارس و تأسیسات آبرسانی مشترک ساخته شده در زمان روسها، استفاده می کنند، با این توضیح که جمعیت ساکن در کناره های ارس در این جمهوری کم بوده، زیرا سیاست روسها در گذشته، خالی کردن روستاهای اطراف مرز از سکنه بوده است.

در این روستا درختان گردوی کوهی، درختان سیب و درختان جنگلی زیادی چهره روستا را بیش از پیش زیبا کرده است. چشماندازهای زیبا و در عین حال ناشناخته این روستا در همه فصول پذیرای گردشگران زیادی است. سالانه گردشگران زیادی برای گذراندن تعطیلات خود، به این منطقه خنک و خوش آب و هوا می آبند و از این منطقه رویایی لذت می برند. ساحل رودخانه ارس از جلفا تا خداآفرین با کوه های سرسبز و سر به فلک کشیده، دشت های زیبا، رودهای خروشان، جنگل های انبوه، حیات وحش کم نظیر میزبان گردشگران نوروزی است. او ۲۵ آبانماه در اولین نشست خبری خود اعلام کرد: در حوزه دیپلماسی محیط زیست و آب خوب عمل نکردیم و سدسازی روی رود ارس از سوی ترکیه حاصل همین بیتوجهی بوده است.

یعنی برای وجب به وجب آن ارزش قائل باشیم و با رعایت بهداشت محیط و آسیب نزدن به طبیعت، آن را زیبا و سبز نگه داریم. دریاچه چمستان در ۸ کیلومتری نور در مسیر جاده نور به چمستان قرار دارد و فاصله آن از جاده اصلی نور به چمستان حدود ۳ کیلومتر است.این دریاچه که در دل جنگل واقع شده است و به عنوان گردشگاه، مورد استفاده قرار می گیرد. فاصله زردکوه بختیاری تا شهرکرد مرکز استان چهارمحال و بختیاری، 105 کیلومتر است بیشترین میزان تأمین آب رودخانه و سد زاینده رود در حوضه استان چهارمحال و بختیاری است.

دیدگاهتان را بنویسید