2.شناخت وضعيت اجتماعي و فرهنگي روستا

در کنار دریاچه اوان چادر هم میتوانید بزنید، اما به یاد داشته باشید که شبهای قزوین حتی در تابستان هم خنک و برای بعضی سرد است، پس حتما یک پتوی مسافرتی یا روانداز سبک به همراه داشته باشید. موزه مردم شناسی، موزه گیاهان دارویی، خانه های قدیمی، آبشار کندلوس، چشمههای آب سرد، دیو چشمه، دریاچه خضر نبی، امامزاده فضل و فاضل و حمام روستا از جمله دیدنی های روستای کندلوس هستند که میتوانید از آن ها بازدید کنید. خانهء چوبین که برای درندگان و طیور سازند.

آنچه در بعضی عمارات مشبک سازند. هرچه مشبک باشد و آنچه از چوب و غیره جائی سازند (؟ هنگامی که پنج ورق متشابه در بازی آس بدست یک تن آید مانند پنج آس یا پنج شاه و غیره. مشبکی باشد که در سرایها بر دریچه ها نهند. 1) دریچه ای بود در دیوار که به بیرون نگرند. سریال رودخانه برفی شامل چهار فصل است که دو فصل اول آن در طی سالهای قبل هر شب ساعت ده از شبکه نمایش یعنی شبکه ۹ پخش شد و شبکه نمایش قصد دارد که مابقی این سریال را نیز پخش کند.

خرباب 20-23) و این شامل قوانین حقیقی موسی است (خروج باب 24:4 و 7) اما بالاخره نوشته تمام نشده تا در سنهء 950 ق. و خود پنج کتاب به رشتهء تحریر درنیامده بوده است تا زمانی که یهود از اسارت بابلیها برگشتند. پایه این سد با عرض 28 متر شروع می شود و به تدریج وقتی به تاج می رسد از عرض آن کاسته می شود تا جایی که به 7 متر می رسد. به منظور برآورد دبی حداکثر سیلاب و پتانسیل ­سیل­خیزی به روش شماره­ی منحنی، از دادهها و اطلاعات پایه و همچنین داده­ها و اطلاعات تـهیه شده (داده­های ثانوی) استفاده گردیـده است.

کاربرد سیستم های اطلاعات جغرافیایی در پهنه بندی کیفی آب رودخانه ها (مطالعه موردی رودخانه زهره). نظر به اينكه قالباَ اين منطقه در منطقه اي بي طرف تلقي مي كردند ، شهرياران به منظور امضاء عهد نامه ها عادتاَ در جزاير موجود در رودخانه با يك ديگر ملاقات مينمودند . ۲ ـ روش کوزه گذاری : در این روش در بدنه یک کوزه سفالی با گنجایش ۱۲ تا ۱۵ لیتر ۲ سوراخ ۶ میلیمتری در دو طرف کوزه نزدیک وسط آن ایجاد کرده سپس ۷۵۰ گرم پودر پرکلرین و ۳ کیلوگرم ماسه کاملاً تمیز را مخلوط کرده و داخل کوزه ریخته پس از آن در کوزه را با یک ورقه پلاستیک غیرقابل نفوذ محکم بسته و کوزه را در چاه آویزان می کنند به نحوی که پایین تر از سطح آب قرار گیرد، این مقدار پرکلرین برای گندزدایی آب چاهی که روزانه ۹۰۰ تا ۱۲۰۰ لیتر آب از آن برداشت می شود به مدت یک هفته کافی است.

یكی صورت اول ذكر نام جزایر متعلق به هر یك از دو دولت ((الف))و ((ب )) است و صورت دوم متعلق دانستن جزایر این یا آنسوی مرز به دولتهایی است كه جزایر مذكور با در نظر گرفتن مرز در طرف آنها قرار میگیرد .در مورد تغییر مسیر رودخانه نیز راه حلهای گوناگون برگزیده است . در جدول 7 شاخص انتخابی غذای ایولو در دو گونه ماهی خیاطه و گاوماهی در فصول مختلف سال مورد مقایسه قرارگرفت و در هر دو گونه در همه فصول، تمایل به تغذیه از طعمه تریکوپترا وجود دارد.

سگ ماهی که روزگاری به وفور در دریاچههای بزرگ امریکای شمالی و رود میسیسیپی یافت میشد، در حال ناپدید شدن است. عکاس: شایان محرابیدریاچه چیتگر که با نام دریاچه شهدای خلیج فارس نیز شناخته میشود، دریاچهای مصنوعی در شمال غرب تهران و در منطقه ۲۲ تهران است. روستاي گشنيزجان با وسعت 30كيلو متر در جنوب غرب شهر رزوه و غرب شهر چادگان قرار دارد كه از نظر موقعيت جغرافيايي 49/320 و طول26/50 و2160 متر ارتفاع از سطح دريا قرار دارد . کشور ارمنستان از سمت غرب با ترکیه، از سمت شمال با گرجستان و از سمت شرق با جمهوری آذربایجان همسایه است.

یکی از این مسیرهای فرعی به سمت ساداتآباد و دیگری به سمت روستای آب ملخ میرود. وی با اشاره به این که نباید جزیرهای عمل کنیم، بیان کرد: این رویه جلسه محور و نگاه بخشی برخی مدیران صحیح نیست و باید کارهای اساسی صورت بگیرد. امامزاده یحیی سیکا، از اماکن مهم گردشگر پذیر منطقه هزار جریب بوده؛ که در منطقه جنگلی کوهستانی و ییلاقی روستای سیکا، بر روی کوه های ببر چشمه قرار گرفته است. رژیم این رودخانه ها تحت تأثیر ریزش توأم برف نواحی کوهستانی و باران مناطق کمارتفاع قرار دارد و در مقایسه با رودخانه های گروه الف، از توزیع فصلی یکنواختتری برخوردارند.

اما اینطور نیست ؛ پاکستان پر است از بهشت های گمشده ای که کمتر کسی آن ها را می شناسد. در نزهة القلوب حمدالله مستوفی (ص159) آمده است: مروالرود از اقلیم چهارم است طولش از جزایر خالدات ضر و عرض از خط استوا لوک از قصبات آن پنج دیه بوده که سلطان ملکشاه ساخت. نسبت به پنج ده، از اعمال مروالرود است و پنج دیهی و بنج دیهی و بنجدهی و فنجدیهی و بندهی نیز همان است.

مرحوم علامهء قزوینی گوید: پنجده ناحیهء معروفی بوده است در خراسان از نواحی شهر مروالرود (بالامرغاب امروزی) و در نسبت به آن بنجدیهی و فنجدیهی و بندهی (پندهی، پنجدهی) همهء این صور استعمال شده است. شدالازار تألیف معین الدین ابوالقاسم جنید ص416 حاشیهء (2) بقلم علامهء قزوینی). نام دهی جزء دهستان یاطری در بخش گرمسار از شهرستان دماوند در 13 هزارگزی مغرب گرمسار و 4 هزارگزی جنوب ایستگاه راه آهن یاطری دارای 100 تن سکنه است.

شرکت سهامي شيلات درياي مازندران ماهيگيري در رودها و کنارهها را به 4 بخش تقسيم کرده است:1- بندرانزلي 2- بندرکياشهر3- بندربابلسر4- بندرترکمن. به گزارش خبرنگار ایلنا از زابل، این رودخانه منشعب شده از شاخه اصلی رودخانه هیرمند است و پس از دو شاخه شدن در محل «کنگ مزار» و روستای «کول» از طریق کانال «فضل آب» و «لورگ باغ» در نهایت به دو بخش مختلف تالاب هامون می ریزد. در انتها شعبه اصلی این رود از طریق صدها کانال و آبراه زراعی در منطقه حسن کیاده به دریای خزر می ریزد. رجوع به پنج دهی شود.

دیدگاهتان را بنویسید