چشم انداز رودخانه سن پاریس

چرا پادشاه وصیت کرد به جای رها کردن خاکسترش در رودخانه تایمز، آن را در آغوش استمفوردبریج بگذارند؟ به گزارش روز یکشنبه پایگاه اطلاع رسانی این شرکتT برات امیری هدف از این کار را صیانت از منابع آب سطحی استان اعلام کرد. که شب و روز به وجود می آید . افرادی که صاحب این منصب میشوند میتوانند در مجلس علیای بریتانیا صاحب کرسی باشند. از 6 سال تا 60 سال میتوانند این درجه از رفتینگ را امتحان کنند.

پایگاه الکترونیکی نشریه نیویورک تایمز در گزارشی تصاویری مهمترین تحولات و حوادث سال ۲۰۱۹ را بررسی کرده است. حلقههای پنج رنگ المپیك در كنار تاور بریج و بر فراز رودخانه تایمز هزینه ملی را در فاصله كمتر از یك ماه مانده به آغاز این رقابتها به سوی خود خیره خواهد كرد. رئیس دادگستری استان تهران با بیان اینکه قانونگذار در مواد هشت و ۹ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغات ضمانتهای اجرایی لازم را پیشبینی کردهاست، گفت: بر این اساس، دستگاههای خدماترسان اعم از آب، برق و گاز حق ارائه خدمات به شخصی که بدون مجوز اقدام به تغییر کاربری اراضی نموده و یا اقدام به تصرف اراضی ملی و منابع طبیعی کردهاست را ندارند و در صورت تخطی از این موضوع برای دستگاههای خدماترسان مجازات کیفری در نظر گرفته شدهاست.

در مبحث نهم مقررات ملی ساختمان، شنهای مورد استفاده در ساخت بتن بر اساس ابعاد به صورت زیر دستهبندی میشوند. بر اساس نتایج این تحقیق و با توجه به کم تحرکی و وجود باله شکمی مکنده، زیستگاه مطلوب این گونه بسترهای با ذرات متوسط (قطر 15 سانتی¬متر) و سرعت جریان آب کمتر از 5/0 متر بر ثانیه می-باشد. به گفته آنها نتایج این تحقیق نشاندهنده بروز بیشفعالی و تحرک غیرمعمول این آبزیان است.در حال حاضر ماهیهای لندن به کوکائین معتاد شدهاند و لندن یکی از مصرفکنندگان اصلی کوکائین در انگلیس است.این در حالی است که برخی کارشناسان در همین کالج مدعی هستند که وجود این مخدر در آب رودخانه تایمز نمیتواند موجب بیشفعالی ماهیها شود و پاکسازی نشدن آب رودخانه از کوکائین تاثیری بر رفتار مارماهیها ندارد.

کارشناسان (experts)دریافتند که افزایش غلظت مواد مخدر در رودخانه تایمز از جمله کوکائین، موجب تغییر در رفتار زندگی ماهیها به ویژه مارماهیهای این رودخانه شده است. به گزارش اسپوتنیک، این محققان آب رودخانه تایمز را مورد بررسی قرار دادند و نمونههای بررسی شده را از نزدیکی مجرای فاضلاب ساختمان مجلس بریتانیا گرفتند.هدف از این مطالعه ارزیابی رشد مصرف کوکائین توسط ساکنان لندن، پایتخت انگلیس بود.علاوهبر این، کارشناسان «کالج سلطنتی لندن» بررسی کردند که چگونه مقدار زیادی مواد مخدر بر رفتار ماهیها در یک رودخانه تاثیر میگذارد.کارشناسان دریافتند که افزایش غلظت مواد مخدر در رودخانه تایمز از جمله کوکائین، موجب تغییر در رفتار زندگی ماهیها به ویژه مارماهیهای این رودخانه شده است.

بررسی تغییرات ژئومورفولوژیکی مئاندرهای رودخانه ای با استفاده از تصاویر ماهواره ای در بازه زمانی 1990 تا 2018 (مطالعه موردی: رودخانه بشار). هدف از این مطالعه ارزیابی رشد مصرف(Consumption) کوکائین توسط ساکنان لندن، پایتخت انگلیس بود. آخرین خریدی که در برزیل انجام دادم، در فرودگاهِ سائو بود. با بههمپیوستن رودان و چغین در ۲۵ کیلومتری شمال شرقی شهر میناب به یکدیگر، رودخانه میناب تشکیل میگیرد که در شمال تنگه هرمز به خلیجفارس میرسد. رودخانه صوفی چای مراغه در آذربایجان شرقی در نگاه اول شهر لندن و رودخانه تایمز را تداعی می کند. به گزارش”توریسم” کشتی زیبای وایکینگ دریایی، بزرگترین کشتی اقیانوسپیما کل مسیر رودخانه تایمز لندن را پیمود.

رودخانه واریان و طبیعت زیبای مسیر کوهنوردی اطراف رودخانه و باغات گیلاس و آلبالو به زیبایی های طبیعی این روستا جلوه ای زیبا داده است. وجود 4 مجسمه بزرگ اسب بالدار که در کنج های این سازه قرار داده شده، توجه ها را به سوی خود جلب می کنند. هرچند امروزه دیگر شوالیههای بریتانیا سوار بر اسب در دشتهای پهناور نمیتازند و از داستان رشادتهای خود برای دوشیزههای جوان تعریف نمیکنند اما هنوز هم توسط ملکه الیزابت به این مقام منصوب میشوند.

اسب سواري ملکه 90 ساله انگليس کنار رودخانه تايمز! یک مجسمه ساز انگلیسی به نام Jason Taylor مجسمه های جالبی از ۴ سوارکار ساخته است و آنها را در کنار رودخانه تیمز لندن نصب کرده است. به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، رودخانه تیمز که در بخش جنوبی شهر لندن قرار دارد، از کنار مراکز مهم و اصلی شهر عبور میکند. در دهه 1980، یکی از بازیگران مطرح و اصلی سینمای استرالیا بود و در فیلمهای بسیاری ایفای نقش کرد.

موجسواری یکی از هیجانانگیزترین ورزشهای آبی محسوب میشود که در تمام فصول طرفداران زیادی دارد؛ اما، با توجه به برودت هوا در فصل پاییز و زمستان، انجام این ورزش در دریاهای مواج و طوفانی و به طور کلی فضاهای باز امکانپذیر نخواهد بود. به تازگی فیلم کوتاهی از اجرای اذان روی یکی از مشهورترین پلها بر رودخانه تایمز در شهر لندن در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که با استقبال مخاطبان مواجه شده است. به گزارش مهر به نقل از دیلی میل، چندی قبل یک جستجوگر گنج بخشی از جمجمه یک انسان را در ساحل رودخانه تایمز لندن یافت که در نتیجه آن تحقیقات جنایی برای پرونده یک قتل آغاز شد.

به گزارش دانشمندآنلاین به نقل از دیلی میل، جستجوگر گنجی به نام مارتین بوشل بخشی از جمجمه انسانی را در ساحل رودخانه تایمز لندن پیدا کرده است که با این کشف پرونده جنایی یک قتل آغاز شده است. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیلی میل، چندی قبل یک جستجوگر گنج بخشی از جمجمه یک انسان را در ساحل رودخانه تایمز لندن یافت که در نتیجه آن تحقیقات جنایی برای پرونده یک قتل آغاز شد. اما جالب آنکه پلیس به این جستجوگر گنج اعلام کرد این جمجمه به مردی تعلق دارد که ۵۶۰۰ سال قبل و در عصر نوسنگی می زیسته است.

یک جستجوگر گنج در ساحل رودخانه تایمز لندن قطعه ای از یک جمجمه ۵۶۰۰ ساله را کشف کرده است. بخشی از این جمجمه باستانی در سپتامبر 2018 کشف شد. آتشنشانان انگلیسی یک زن و سگش را از غرق شدن در رودخانه تایمز نجات دادند. کارشناسان انگلیسی پس از آزمایش و بررسی آب رودخانه تایمز که فاضلاب شهر لندن به آن سرازیر میشود، به نتایج جالبی درباره ماهیهای این رودخانه دست یافتند. وبسایت باشگاه خبرنگاران: تصاویر منتشر شده از رودخانه تایمز نشان می دهد موجودی غول پیکر و ناشناس در این رودخانه وجود دارد. به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران از سوی مسئولان برگزاری سیامین دوره بازی های المپیك 2012 ، 5 حلقه مشهور بازیهای المپیك كه 24 متر عرض و 11.5 متر طول دارند و وزن آنها سه تن است كه با هزینه 2598.7 پوند ساخته شده است برفراز تاور بریج زیباترین و مهمترین پل لندن كه برروی رودخانه تایمز ساخته شده است نصب شد.

به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، نهنگها که وال نیز به آنها گفته میشود، از دسته پستانداران و آبزیان جفت دار است. آنها پس از ساعتها تلاش حوالی ساعت ۲۲ شب موفق به مهار آتش سوزی شدند. نهنگها جانوران اقیانوساند. آنها از دریا تغذیه میکنند، جفتگیری میکنند، بزرگ میشوند و تولید مثل میکنند. حرکت آب در داخل آبخوان، از کمتر از یک متر تا صدها متر در روزتغییر می کند. ، همچنین برخی کانی ها مانند کانی های رسی و کوارتز می باشد. همچنین مقداری ازآب شهر نجف و کربلا در کشورعراق از رودخانه کارون تامین میشود.

در اطراف این روستا چندین تپه ی باستانی با تاریخ قبل از اسلام و یک کتیبه و همچنین آثار یک دژ محکم کوهستانی شناسایی شده اند که حکایت از تاریخ کهن و پرفراز و نشیب این منطقه دارد . پلیس اعلام کرده که این جمجمه به مردی تعلق دارد که 5600 سال پیش و در عصر نوسنگی زندگی میکرده است. بوشل این جمجمه را در اختیار پلیس لندن قرار داد و تحقیقات نشان داد هزاران سال از عمر آن می گذرد.

این ساحل تمام عصر ها میزبان هزاران نفر می باشد. رکنا:محققان می گویند تا دو دهه آینده انگلستان اسیر عصر یخی خواهد شد. علاوه بر این، ۱۵۰ صندلی ساحلی نیز در اسکله سن قرار خواهند گرفت تا افراد بیشتری بتوانند از گذراندن یک عصر در سینمای رو باز بهرهمند شوند. هر چند این نشانهها نیز به مرور توسط کارگاههای ساختمانی که در دل باغستان در حال رشدند رو به نابودی هستند یا راهآهنی که دوخطه کردن آن، زخم ۸۰ ساله باغستان در قسمت جنوبی را عمیقتر میکند. مقام شوالیهای معمولاً به اشخاصی اعطا میشود که کار مهمی برای جامعه بریتانیا در حوزه هنر، امور نظامی یا دیگر حوزهها انجام دهند.

متخصصان کارن روف یاد آور شده اند که برداشتن سنگها از درون دریاها یا بسترهای رودخانهای غیرقانونی است چرا که باعث آسیب به طبیعت میشود. این مقام مسئول خاطرنشان کرد: توپوگرافی منطقه به گونهای است که بیتوجهی به رودخانه اترک و خشک شدن آن میتواند آسیب جدی به خراسان شمالی و حتی استانهای همجوار وارد کند؛ چون جریان این رودخانه از شرق به غرب است، همواره یکسری رسوبات در مناطق غربی جمعآوری میشود و ما نگران این هستیم که اگر رودخانه روزی جان خود را از دست دهد بادهای خراسان شمالی که از غرب به شرق می وزند تمام رسوبات انباشته شده را جابهجا می کند و سبب ایجاد معضل ریزگردها در استان می شود.

دیدگاهتان را بنویسید