چرا گربه از آب بدش میاد ؟

ملک حسینی به میزان گفت: رفع تصرف در نقاطی از استان که تصرفی در حوزه منابع طبیعی و بستر رودخانهها و حریم راهها صورت گرفته، با اولویت بندی انجام خواهد شد. قبل از انجام آزمایش، ابتدا قوه نامیه بذور تست شد و خواب بذور با 5-3 دقیقه قرار دادن در اسید سولفوریک غلیظ شکسته شد. نوراله قنبری گفت: در روز جمعه، ساعت ۱۴ و ۹ دقیقه تیر ماه سالجاری در پی گزارشی به مرکز ارتباطات استان مبنی بر غرق شدگی جوان ۲۹ سالهای که برای تفریح با دوستان خود به روستای گردو کنگک از توابع تنگ سرخ رفته بود مخابره شد.

جهانبخش وحدت نژاد روز چهارشنبه در این باره اظهار داشت: بعدازظهر روز گذشته ساعت ۱۴ و ۲۰ دقیقه طی تماس مردمی با اورژانس ۱۱۵ یاسوج مبنی بر غرق شدن جوان ۱۷ ساله در رودخانه بشار واقع در روستای ده کهنه، بلافاصله پایگاه اورژانس ۱۱۵ کد پاتاوه به محل حادثه اعزام شد. به موجب عهد نامه (( آندرينوپل )) ( مورخ 14 سپتامبر 1829 ) ميان روسيه و تركيه آبهاي دانوب در اختيار روسيه قرار گرفت و در ضمن ساحل راست رودخانه ( جانب تركيه ) هم (( ميبايست به فاصله دو ساعت از رودخانه غير مسكوني باقي بماند )) .

توسعه روزافزون فعالیت های کشاورزی و صنعتی و افزایش قابل توجه حجم فاضلاب های شهری موجب آلودگی منابع آب، خصوصا رودخانه ها شده است. این کشور علاوه بر صادرات کشاورزی خود به کشورهای دیگر، افراد متخصص و کارآزموده را نیز صادر می نماید. به چشم انداز زیبای حاشیه رودخانه بشار وارد شده است اما از این پس باید حاشیه این رودخانه یک ظرفیت بالفعل شده مطلوب برای رونق گردشگری و توسعه خدمات رفاهی مردم خواهد بود.این طرح بزرگ فضای سبز ساحلی را در توسعه فضای سبز شهری ، بهبود شرایط زیست محیطی این محدوده از رودخانه بشار موثر است.

در این پژوهش توان خود پالایی رودخانه بشار بدون ایجاد مشکلات زیست محیطی در بازه های موردنظر، بررسی شد. این پارک ساحلی، محیطی کاملاً مفرح و خانوادگی دارد. در این پارک میتوانید یک قایق پدالی کرایه کنید و از حضور در رودخانه بشار لذت ببرید. پارک ساحلی رود بشار یاسوج با 14هکتار مساحت، بزرگترین پارک این شهر محسوب میشود. در وسط شهر یاسوج رودخانهای خروشان بشار از شمال شهرستان بویراحمد و از کوههاى اردکان و ممسنى در استان فارس سرچشمه مىگیرد و پس از عبور از شمال شرقى منطقه و پس از ورود به رودخانه خرسان، در پوزهٔ شمالى دنا، از شمال مناطق بویر احمد سفلى و طیبى گذشته، با نام بارز به رود کارون مىپیوندد و به سوى خلیج فارس سرازیر مىشود.

وحدت نژاد توضیح داد: امسال از 7 غرق شدگی در استان کهگ گالیا و بایر احمد ، 5 مورد در رودخانه بشار ، یکی در سد کوثر و دیگری در رودخانه خرسان بوده است. به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، در وسط شهر یاسوج رودخانهای خروشان بشار از شمال شهرستان بویراحمد و از کوههاى اردکان و ممسنى در استان فارس سرچشمه مىگیرد و پس از عبور از شمال شرقى منطقه و پس از ورود به رودخانه خرسان، در پوزهٔ شمالى دنا، از شمال مناطق بویر احمد سفلى و طیبى گذشته، با نام بارز به رود کارون مىپیوندد و به سوى خلیج فارس سرازیر مىشود.

رود کارون در مرز ایران و عراق، به اروندرود پیوسته و روانه خلیج فارس میشود. رود بشار یکی از جاهای دیدنی یاسوج محسوب میشود. روستای لالان از جمله زیباترین جاهای دیدنی تهران است. به همین خاطر پارک ساحلی آن نیز یکی از زیباترین پارک های ایران به شمار میآید. اروپا یکی از زیباترین قارههای زمین، به خاطر وجود رودهایی که از مناطق مختلف عبور میکنند، بسیار سرسبز است. رودخانه بشار یکی از زیباترین رودهای ایران است. پارک ساحلی رود بشار در ورودی شهر یاسوج قرار دارد و با ۱۴ هکتار مساحت، بزرگترین پارک این شهر است.پارک ساحلی رود بشار یکی از جاذبه های گردشگری یاسوج و یکی از زیباترین اماکن تفریحی موجود در این شهر است .وسعت این پارک از پارک های دیگر شهر یاسوج، بیشتر است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: مجموعه جهاد کشاورزی سیستمهای نوین آبیاری را اجرایی کرده اند و در مصرف آب نیز صرفهجویی شده اما این کار با افزایش سطح زیرکشت خنثی شده است و سودی به حال منابع آبی ندارد. در گروه خود استفاده از خورشید را به جای سوخت ها با هم مقایسه کنید و به کلاس گزارش دهید ؟ مسعود باقرزاده کریمی مدیر دفتر اکوسیستمهای تالابی سازمان محیط زیست در گفتوگو با خبرنگار حوزه محیط زیست گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره آخرین وضعیت رود کارون اظهار کرد: سازمان حفاظت محیط زیست میتواند از دستگاههای مختلف برای تخصیص حقابه و نیازهای اکولوژیکی رودخانه کارون، حق مطالبه کند.

وی با اشاره به همکاری گروه آلمانی و ایرانی در قالبWMT – Water Management Tool – افزود : در نشست دو روز آینده در دانشگاه صنعتی اصفهان این ابزار مدیریتی برای مدیریت منابع آب تشریح خواهد شد . معاون دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان با بیان اینکه در این عملیات 45 هزار مترمربع از حریم رودخانه، راه و منابع طبیعی آزاد سازی میشود، اظهار کرد: 3 هکتار از این مقدار واقع در بستر و حریم رودخانه بشار و 15 هزار مترمربع نیز به صورت غیرمجاز در کنار طرحهای مجوز دار تصرف شده است.

در این برنامه عبدالحسین تمدن معاون دادستان عمومی و انقلاب یاسوج که حین اجرای عملیات حضور داشت و نظارت میکرد، گفت: شورای حفظ حقوق بیت المال، رفع تصرف از اراضی ملی در حوزههای مختلف را شروع کرده است. امروز عملیات اجرای آزاد سازی با حضور دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان، معاون دادستان و نیروهای انتظامی و ادارات منابع طبیعی و آب منطقهای آغاز شد. وی افزود: بلافاصله اورژانس پایگاه جادهای تنگ سرخ به محل حادثه اعزام و با وجود عمل احیا قلبی و ریوی بر روی فرد غرق شده متأسفانه به علت ماندن بیش از یک ساعت در زیر آب عملیات احیا ناموفق بود.

جهانبخش وحدت نژاد در گفت وگو با تیتر نیوز اظهار کرد: امروز ساعت 20:20 بعد از ظهر چهارشنبه 21 جولای 00 2100 بدنبال گزارشی مبنی بر غرق شدن کودک یک ساله ، وی به مرکز فوریت های پزشکی اطلاع داد و افزود: “صحنه این حادثه به منطقه “ده کوهنا” در پاتایا ارسال شد ، اما جسد فرد غرق شده هنوز پیدا نشده است. دوستان ادارات کل آب منطقهای، علوم پزشکی و جهاد کشاورزی استان هر بلایی دلشان خواست سر رودخانه بشار آوردند. سرپرست فوریتهای پزشکی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: طی ۲ هفته گذشته دو جوان دیگر نیز جان خود را در این رودخانه از دست داده بودند.

در میان این جاذبه های طبیعی، رودها و دریاها طرفداران خاص خود را دارند. رودخانه پرآب جاجرود به لواسان رسیده و در سد لتیان ریخته میشود که باعث ایجاد مناظر زیبا و موقعیت خاص در لواسان شده است. مصطفی مطورزاده توضیح داد: متقاضیان برای برداشت آب در جهت اجرای فعالیتهای صنعتی از رودخانههای کارون، دز، جراحی و بهمن شیر با مخالفت مواجه میشوند که از جمله دلایل مخالفت، کم بودن دبی آب رودخانه و یا نبود آب عنوان میشود و این در حالی است که ادعا میشود آب بسیار زیادی از رودخانه به دریا ریخته میشود، پس باید این آب انتقال یابد.

دیدگاهتان را بنویسید