پارک ساحلی آفتاب کجاست – شهرستان مشهد، استان خراسان رضوی – توریستگاه

اهالی پونک می توانند از خط ۱۰ اتوبوس های بیآر تی و خطوط اتوبوس رانی جنت آباد شمالی – پونک برای تردد استفاده کنند. در ابتدای بلوار میرزابابایی حد فاصل میان میدان پونک و بلوار عدل رستوران و فوت کورت های بسیاری وجود دارد که سکنه ی این منطقه می توانند برای خرید وعده های مختلف غذایی به آن جا مراجعه کنند. مرکز خرید دیگر نیز پاساژ تیراژه است که دارای شهربازی سر پوشیده است و از پاساژ های محبوب محله برای فراغت خانواده های پونکی به شمار می رود.

استقبال به وجود اومده از بازار خرید و فروش یا اجاره آپارتمان در پونک، اون رو با وجود سطح قیمتی بالاش، همچنان محبوب و پرطرفدار نگه داشته. در حال حاضر اما پونک یکی از محبوبترین و دنجترین محلههایی است که بین افرادی که به دنبال «خرید آپارتمان در تهران» هستن، معروف شده. همچنین یکی دیگر از جاذبه های گردشگری که به محله پونک نزدیک است منطقه فرحزاد است که فضایی خوش آب و هوا دارد و همه روزه افراد زیادی آن جا را برای تفریح انتخاب می کنند. همسایگی پونک با فرحزاد، آب و هوای بسیار خنکی را برای اهالی پونک به ارمغان آورده است.

به این شکل که اهالی پونک هنگام فصل برداشت، محصول برداشت شده را به ۳ قسمت تقسیم میکردند که ۲ قسمت آن سهم ارباب بود. این محله تا پیش از تقسیمات شهری امروز، روستایی در محدوده شمیران بود. عضو کارگروه آب شورای هماهنگی شبکه ملی محیطزیست و منابع طبیعی کشور بیان میکند: «آن طومار میزان سهم بالادست و پاییندست را مشخص کرده و شما بهصرف اینکه رودخانهای در موقعیت ژئوپلیتیک مناسبتری قرارگرفته، حق ندارید برداشت اضافهتری داشته باشید و این اختلاف منافع آبی در طول تاریخ با طومار شیخ بهایی حلشده است اما نهفقط طومار شیخ بهایی که هیچ سند و قوانین و مقررات حقوقی، وحی منزل نخواهد بود و هر توافقی قابلیت بهروز شدن دارد.

این سایت، مارپیچی به طول بیش از ۹۸۳ متر دارد و در آن میتوانید از اسلحههای لیزری، انواع بمبها، نارنجکهای دستی، بیسیم و مینهای ضد نفر استفاده کنید. کوههایی که با بارش برف فراوان در طول فصلهای پاییز و زمستان منبع آب و سرچشمه رودخانههای مهمی در ایران هستند. به علاوه توده های لاشبرگ در حال تجزیه در روان آب و عناصر مواد مغذی در آن جهت تغذیه و رشد و بقای آن­ها عامل موثری محسوب می شود(5). حوالی میدان پونک در این محله تنها فضایی است که واحد های اداری در آن به صورت چشم گیر فعالیت می کنند.

در جایی دیگر اینگونه آمده است که در قدیم روستایی به نام پوئینک در این منطقه وجود داشته است که بعد ها به صورت عامیانه تر به آن پونک گفته اند که این نام بر روی این منطقه که بعد ها گسترش نیز پیدا کرده است، ماندگار شده است. ذره های ریز آب به هم متصل می شوند،سپس قطره های بزرگ تر، آن قدر سنگین می شوند که دیگر نمی توانند در هوا شناور بمانند و به صورت باران، به سمت زمین فرود می آیند.

که سرچشمه آن ارتفاعات الیگودرز و کوه های گلپایگان بوده و در نهایت به هامون میریزد. البته آب و هوای پونک به اندازه فرحزاد خنک نیست. این اقدام نماد تحول شهری در دوران حکومت ایلداگو بشمار میرود که البته در زمان طرح آن با مخالفتهای زیادی از سوی مدیران سیستمهای حمل و نقل شهری مواجه شد اما در نهایت در سال ۲۰۱۸ به مرحله اجرا درآمد. رودخانه قشلاق در ایستگاه سواریان مکانی با آب جاری و کمعمق همراه با پوشش گیاهی در اطراف بوده و محیطی مناسب برای کامل شدن چرخه زندگی انگل میباشد و ورود فاضلاب شهری سنندج نیز باعث حالت یوتروفیک در آن شده است.

بانک های رودخانه به طور طبیعی برخی از غافلگیرترین رمانتیک را برای یک قدم زدن با کسی خاص ارائه می دهند – توقف در Pont des Arts برای اضافه کردن به مجموعه ای از قفل های فلزی به سمت چپ به عنوان عروسی های رمانتیک توسط هزاران زوج دیگر. پارک نهج البلاغه یکی از پارک های بزرگ تهران که در محله پونک و در بلوار همیلا قرار گرفته است، یکی از بزرگترین قطب های گردشگری این منطقه است. بوستان نهج البلاغه، بزرگترین پارک محله پونک است که از پاتوقهای سبز وزرشدوستان و طبیعتدوستان محسوب میشه و بر روی رودخانه قدیمی احداث شده است.

از مراکز تجاری برجسته در پونک می توان، مجتمع تجاری بوستان و تیراژه را نام برد. ۱۰ و مراکزی از این دست به مجتمع تجاری بوستان می توان مراجعه کرد. نام محله بعدها، به پونک تغییر پیدا کرد. مدارس و مساجد زیادی در محله پونک فعال هستن. در کل پونک رو یکی از محلات شمالی تهران بدونین که نسبت به مرکز و جنوب تهران، فاصله نسبتا زیادی داره اما راههای دسترسی خوبی برای ساکنینش وجود داره. حتما نکاتی رو برای استفاده بهتر و یادگیری بهتر رعایت کنید.

گیو با استفاده از ویژگیهای کهنالگویی «حامی» و «جنگجو» سعی میکند به دفاع و مراقبت از کیخسرو و دفع موانع پیروزی بپردازد. به منظور شناسايي و تخمين جمعيت ماهيان رودخانه نمرود، حد فاصل پل نمرود تا کارگاه تکثير و پرورش تهران قزل، در خرداد ماه 1383 يک دوره نمونه برداري از ماهيان رودخانه نمرود در ايستگاه ذکر شده با استفاده از دستگاه الکتروشوکر (نوع کوله پشتي) انجام گرفت. پس از آن اراضی ده پونک به تملک مستوفی الممالک، صدر اعظم وقت درآمد که با فوت او به همسرش تاج ماه خانم رسید و او نیز این اراضی را به حاجی بهاء الدوله فروخت.

گزارش برنامه نظارت مشترک (JMP)، که در رابطه با تعیین بهداشت آب های آشامیدنی سراسر جهان اجرا شده بود، طی پروژه ای با عنوان «مدیریت ایمن» به این نتیجه رسید که نزدیک به دو سوم مردم جهان – مخصوصا در مناطق روستایی – از بهداشت مدیریت شده برخوردار نیستند. در حقیقت «رسالت دو جهانی پسر سیاوش با جنگ به انجام رسید. او شاعر رمانتیک و متأثر از اواسط قرن نوزدهم فرانسه بود، ولی از سالهای (1316) با آفرینش « ققنوس»، «پادشاه فتح»، «مرغ آمین»، «کار شبپا»، به قلمرو شعر سمبولیک پا گذاشت و از رمانتیسم به سمبولیسم گرایید.

در این موزه یادگارهای متفاوت و رنگارنگی از جنگهای مختلف فرانسه جمعآوری و نگهداری میشوند. مسیر خط ویژه اتوبوس های BRT از میدان آزادی تا دانشگاه علوم تحقیقات ادامه دارد و که این مسیر از اتوبان اشرفی اصفهانی می گذرد، پایانه تاکسیرانی در میدان پونک تهران که به میدان ولیعصر، میدان ونک و میدان صنعت دسترسی دارد و تاکسی هایی که در جنوب میدان پونک برای مقصد سید خندان مستقر هستند، همگی گواه دسترسی های مطلوب این محله به مناطق کلیدی پایتخت را می دهد. برای اولین بار، پیداشدهاست.

از مراکز مهم درمانی می توان به مجتمع های پزشکان معتبر و داروخانه گل سنگ واقع در بخش های مختلف این محله اشاره کرد، اما محله پونک فاقد بیمارستان و یا درمانگاه مطرح برای انجام امور درمانی می باشد و ساکنان این محله برای انجام امور درمانی به مراکز درمانی چون کلینیک پیامبر و درمانگاه بهراد در محله ی مجاور یعنی اشرفی اصفهانی مراجعه می کنند. از مراکر مذهبی محله پونک می توان به مسجد امام علی واقع در بلوار میرزابابایی و حسینیه ای واقع در اشرفی اصفهانی و نزدیک به اتوبان نیایش اشاره کرد که همه روزه تمامی امور مذهبی از قبیل برگزاری اعیاد، مراسم عزاداری، برپایی نمازهای یومیه در این محل انجام میشود.

از مهمترین خیابان های محله پونک می توان، خیابان اشرفی اصفهانی، گلستان، میرزا بابایی، صفاریان، سردار جنگل، چمران، المهدی، زیتون، بلوار پونک و بلوار عدل را نام برد. از لحاظ فضای سبز که پارک فراز، پارک بزرگ منطقه پونک است، در حاشیه بزرگراه ستاری ایجاد شده و علاوه بر اون پارک های یاس، ترافیک و جهاد هم از پارک های پونک هستن. رود کارون در جهت شمال- جنوب در داخل شهر در جریان است و طبیعتاً نیازهای آبی شهر اعم از مصارف شرب، صنعت و آبیاری پوشش گیاهی و فضای سبز شهر ازاین منبع تامین می شود. در زیر پوشش بدنه باید حتماً یک لایه فیلتر از جنس شن و ماسه و یا فیلتر غشایی (ژئوتکستایل ) در نظر گرفت تا از شسته شدن مواد ریزدانه از پشت پوشش بدنه جلوگیری به عمل آید.

از نظر راههای دسترسی وضعیت محله پونک بسیار خوبه. در نزدیکی میدان پونک هم، رستورانها، کافهها و فودکورتهای زیادی هستن که در روزها و شبهای تعطیل پر از جمعیت میشن. درست است که شرایط امروز تغییر کرده، جمعیت بیشتر شده و نیازهای اقتصادی ما افزایش پیدا کرده، اما متناسب با همین شرایط باید موارد بازخوانی کنیم، راهکار همان است. در این خصوص می تونین در چت آنلاین شماره تماس خودتون رو وارد کنید تا همکاران ما در واحد پشتیبانی با شما تماس بگیرند.

دسترسی به چند تا از اتوبانهای بزرگ مثل همت، اشرفی اصفهانی و هاشمی رفسنجانی و بزرگراههایی مثل نیایش و حکیم رفت و آمدهای پونک رو به هر نقطهای از شهر تسهیل کرده است. از مهم ترین مراکز آموزشی این منطقه می توان به دانشگاه علوم تحقیقات اشاره کرد که در انتهای اشرفی اصفهانی و در سیمون بولیوار قرار گرفته است و همچنین سرای محله پونک که در خیابان میرزا بابایی وجود دارد از دیگر مراکز فرهنگی معتبر در محله به شمار می رود.

دیدگاهتان را بنویسید