مکتوب -مجله علمی آموزشی مکتبخونه

در حال حاضر ۷۸ کشور جهان برای سفر به کشور ترکیه نیازی به دریافت ویزا ندارند. علاقه مندان به دریافت پاسپورت ترکیه نیز برای عملی شدن خواسته شان باید مراحل دریافت پاسپورت ترکیه را طی کنند. افرادی که قصد دارند از طریق کار و اخذ ویزای ترکیه، پاسپورت این کشور را دریافت نمایند باید در ابتدا بتوانند یک کارفرما از کشور ترکیه داشته باشند تا بتوانند با دریافت پیشنهاد کاری وارد این کشور شده و به کار مشغول گردند. ایرانیان می توانند برای اخذ اقامت آمریکا تلاش کرده و به نتیجه برسند که همه اینها منوط به دریافت و استفاده از اعتبار پاسپورت ترکیه و سکونت بدون خروج در این کشور به مدت 6 سال می باشد.

هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی این کشور از 200 دلار تا 2000 دلار در سال متغیر می باشد که البته بستگی به نوع دانشگاه و رشته تحصیلی شخص متقاضی دارد. تلاش برای دریافت پاسپورت موجب می شود تا دیگر برای سفر به 107 کشور دنیا، تلاشی انجام ندهید و با اعتبار پاسپورت ترکیه که در رتبه 49 ام پاسپورت های معتبر جهان قرار دارد، سفر کنید. از مهمترین امتیازهای زندگی در ترکیه، دریافت حق شهروندی و پاسپورت ترکیه برای شما و کل اعضای خانواده شما، آن هم در مدت زمان کوتاه و بهصورت تضمینی است.

روش های مختلف مهاجرت به ترکیه جهت اخذ پاسپورت بررسی می گردد، مانند تحصیل در ترکیه، کار در ترکیه، سرمایه گذاری در ترکیه، پناهندگی در ترکیه، ازدواج در ترکیه و همچنین تولد در ترکیه. برای دریافت مجوز کار در ترکیه شخص کارفرما باید در ابتدا به وزارت کار این کشور درخواست خود را مطرح نماید تا در سریع ترین زمان درخواست وی مورد بررسی و پیگیری قرار گیرد و شخص متقاضی بتواند مجوز کار خود را از این کشور دریافت نماید. با توجه به بالا بودن نرخ بیکاری در ترکیه موسسه ملک پور ویزای کار این کشور را توصیه نمی نماید و اشخاصی که قصد کار در کشورهای دیگر را دارند باید کشوری را انتخاب نمایند که نرخ بیکاری بسیار پایینی داشته باشد تا شانس کاریابی فرد متقاضی نیز بیشتر باشد.

امکان خرید اقساطی ملک در ترکیه، فقط برای املاک نوساز امکان پذیر است. اما سفر به اروپا با پاسپورت ترکیه، به شکلی دیگر پیش خواهد رفت و به دلیل تعامل و توافق ترکیه با اتحادیه اروپا، افراد بدون ویزا می توانند به کشورهای اروپایی از جمله صربستان، اوکراین و قبرس شمالی سفر کنند. چرا که در مواقع شلوغ سال به خصوص در ایام نوروز چنانچه بلیط هواپیما رفت و برگشت ترکیه را خریداری نکرده باشید، به دلیل پر شدن ظرفیت پروازها به احتمال زیاد برای بازگشت با مشکل مواجه خواهید شد. اما این نکته را در نظر داشته باشید که ارزانترین ساعات پروازی تورهای ترکیه شب به صبح (شب رفت و صبح برگشت) میباشد.

شما با اخذ ویزای کار در رشته های پزشکی و جراحی میتوانید بیشترین درآمد را داشته باشید. شخص متقاضی با ثبت شرکت و استخدام 50 نفر از شهروندان ترکیه به عنوان نیروی کار امکان اخذ اقامت و سپس پاسپورت را خواهد داشت. شخص متقاضی با خرید ملک در ترکیه به مبلغ 250000 دلار آمریکا می تواند در ابتدا اقامت و سپس پاسپورت ترکیه را اخذ نماید. افرادی که موفق به اخذ مجوز کار در ترکیه می شوند باید بدانند که در ابتدا مجوز آنها برای مدت یک سال صادر خواهد شد اما مجوز کار در ترکیه قابلیت تمدید را نیز خواهد داشت که شخص متقاضی در صورت ادامه کار خود در این کشور میتواند مجوز کار خود را به مدت 2 سال دیگر تمدید نماید تا بتواند اقامت و سپس تابعیت را نیز بدست آورد.

هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی بسیار بالاتر از دانشگاه های دولتی می باشد و از حدود 8000 دلار در سال آغاز خواهد شد که البته با توجه به مقطع تحصیلی شخص متقاضی نیز میتواند تا 20000 دلار در سال متغیر باشد. جهت اخذ پاسپورت ترکیه شرایط متفاوتی وجود دارد و اشخاصی که قصد اخذ پاسپورت ترکیه را دارند باید شرایط اخذ آن را مدنظر داشته باشند تا بتوانند برای این کشور اقدام نمایند. اعتبار پاسپورت ترکیه در ردیف 41 پاسپورت کشورهای دنیا در سطح جهان قرار دارد بنابراین اشخاصی که پاسپورت کشور ترکیه را دارند می توانند بدون ویزا به 75 کشور دنیا سفر نمایند، همچنین افرادی که دارای پاسپورت کشور ترکیه می باشند این امکان را دارند تا بدون ویزا به 45 کشور دنیا سفر نمایند و پس از ورود به فرودگاه کشور مقصد ویزای ورود را دریافت نمایند همچنین نکته مهم این است که در صورت داشتن پاسپورت ترکیه برای ورود به 75 کشور شخص متقاضی باید قبل از ورود ویزای خود را اخذ نماید تا امکان ورود به کشور مقصد را داشته باشد.

در صورتی که شخص متقاضی بتواند اقدام به سرمایه گذاری در ترکیه نماید می تواند همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را نیز به عنوان همراه داشته باشد. اگر شخص متقاضی کار در ترکیه بتواند برای مدت 8 سال در این کشور مشغول به کار شود پس از گذشت این مدت می تواند اقامت دائم کشور ترکیه را بدست آورد. در حال حاضر ۳۵ درصد از نیروی کار این کشور در بخش کشاورزی مشغول به کارند. کشور زیبای ترکیه در شرق با کشورهای ایران، ارمنستان، گرجستان و نخجوان، در جنوب شرقی با کشورهای عراق و سوریه و در شمال غربی که همان بخش اروپاست با کشورهای بلغارستان و یونان همسایه می باشد.

سپس شما از طریق ایمیل، درخواست خود را تأیید میکنید و برای پرداخت هزینه eVisa به همان وب سایت هدایت میشوید. با محدودیت سفر به آمریکا و اخذ اقامت این کشور برای ایرانیان، انتخاب یک راه میانبر برای رفتن به آمریکا، اقدام از طریق کشور ترکیه می باشد و سفر به آمریکا با پاسپورت ترکیه امکان پذیر است. مسافران می توانند با توجه به سلیقه شخصی یکی از این راه ها را انتخاب کنند. کشور ترکیه با توجه به نزدیکی آن به ایران می تواند یکی از مقاصد دانشجویان برای تحصیل نیز باشد.

دانشجویانی که قصد تحصیل در ترکیه را دارند باید بدانند که تحصیل در دانشگاههای این کشور به 2 صورت امکان پذیر است و دانشجویان می توانند تحصیلات خود را در دانشگاه های دولتی و یا دانشگاه های خصوصی ترکیه ادامه دهند که البته میزان هزینه تحصیل در این دانشگاه ها با یکدیگر بسیار متفاوت است. بهتر است بدانید افرادی که قصد کار در ترکیه را دارند قبل از اقدام برای کار در این کشور باید به نرخ بیکاری در این کشور توجه نمایند. اشخاصی که قصد اخذ پاسپورت را دارند باید با توجه به شرایط خود یکی از طرق مهاجرت را انتخاب نمایند تا در نهایت بتوانند به پاسپورت این کشور دست یابند.

در بسیاری از کشورهای جهان به عنوان یکی از تعطیلات رسمی محسوب میشود. زبان رسمی مورد استفاده در ادارات، مراکز و مدارس دولتی ترکیه ترکی استانبولی است. این کلیسا بسیار زیبا است و در مقابل مسجد آبی قرار دارد ، اما تا به امروز ما آن را فقط از خارج مورد تحسین قرار می دادیم . کشور ترکیه شاید به نسبت برخی از کشورهای همسایه دیگر دارای محبوبیت بیشتری برای اخذ اقامت و پاسپورت می باشد در این بخش به شرایط عمومی اخذ پاسپورت ترکیه می پردازیم تا پیش از اخذ پاسپورت ترکیه، از شرایط آن اطلاع کافی داشته باشید.

با توجه به ۴ فصل بودن ترکیه، فصل زمستان به دلیل سرما چندان مناسب سفر نیست هر چند تخفیفهای مناسبی در شهرها برای خرید وجود دارد اما برخی شهرهای ساحلی سرد به کلی تعطیل هستند. با توجه به اینکه برای سفر به ترکیه نیاز به اخذ ویزا نیست برخی از دانشجویان این کشور را برای تحصیل خود انتخاب می نمایند. اشخاصی که قصد اخذ پاسپورت ترکیه را دارند باید با توجه به شرایط خود بتوانند بهترین روش را برای اخذ پاسپورت انتخاب نمایند.

همچنین اخد ویزای توریستی الکترونیکی برای اشخاصی که کشورشان با ترکیه توافقی برای ورود بدون ویزا ندارند کاربرد دارد. این جزییات شامل: امکان سفر به 61 کشور بدون اخذ ویزا، امکان سفر به 45 کشور با ویزای فرودگاهی و امکان سفر به 5 کشور دنیا با ویزای الکترونیکی می باشد که در ادامه به شرح دقیقی از هر کدام پرداخته ایم. برای ادای سلام عموما واژه “Asalamu alaykum'”را می شنوید یا برای پرسیدن حال شما از عبارت” Nasilsiniz ” یا ” ناسول سونوز ” استفاده می کنند.

همچنین کشور ترکیه از سمت شمال با دریای سیاه و از سمت غرب با دریای مرمره و اژه و همچنین از سمت جنوب غرب با دریای مدیترانه مرز مشترک آبی دارد. اقلیت های غیررسمی نیز کردها، اعراب، سیاه پوست ها، آلبانیایی ها، بوسنیایی ها و گرجی ها هستند. با پیروزی انقلاب اسلامی ایران، تحولی بنیادین در جامعه شیعه جعفری ترکیه به وجود آمد، که نگاه اکثریت جامعه و توجه حکومت به این اقلیت مذهبی رابه دنبال داشت. او قوانین جدیدی از قانون اساسی آلمان ، ایتالیا و سوئیس را به تصویب رساند و لغو دادگاه های اسلامی و مدارس مذهبی را داد .

وضع این قانون به این دلیل است که سرمایه گذاران، ملزم به خریدن خانه های جدید باشند. با وجوذ این تسهیلات، بستری مناسب ایجاد شده تا کلیه کسانی که به فکر خانه دار شدن هستند، این فرصت را پیدا کنند که صاحب خانه شوند و اقتصاد این کشور نیز وضعیت پویاتری را تجریه کند. 6 شهر ترکیه جمعیتی بیش از 1 میلیون دارند و 427 شهر دیگر آن بین 10 هزار تا 100 هزار نفر جمعیت را در خود گنجانده اند. جهت اخذ پاسپورت ترکیه باید در این کشور به مدت 10 سال مشغول به کار شوید و از اقامت دائم خود در این کشور به مدت 10 سال گذشته باشد در این صورت شخص متقاضی می تواند پاسپورت کشور ترکیه را به دست آورد.

دیدگاهتان را بنویسید