مکتوب -مجله علمی آموزشی مکتبخونه

رئیسجمهور ترکیه و نخستوزیر کره جنوبی در استان چاناکقلعه دیدار کردند. ترکیه از 7 ناحیه و 81 استان تشکیل شده است. بله، با خرید ملک به ارزش 150 هزار دلار ترکیه و پس از گذشت چند سال از مالکیت آن می توان برای گرفتن پاسپورت ترکیه درخواست داد. اما میانگین هزینه ماهانه زندگی در این کشور، حدودا بین 3000 تا 6000 لیر یعنی تقریبا معادل 500 تا 900 دلار در ماه است.

پس در این حالت نیز انتخاب ایرلاین ایرانی برای تور ترکیه ارزان بهصرفهتر خواهد بود. پس در این حالت پرواز مستقیم برای شما بهصرفهتر خواهد بود. این منطقه در واقع منطقه مرکزی ترکیه است. استانهای مهم دیگری که کل یا بخشی از آن در آناتولی مرکزی واقع شده است. اگر تور لحظه آخری خریداری کنید هزینه خیلی کمتری پرداخت خواهید کرد و همچنین از آن تور با کیفیت می توانید به خوبی استفاده کنید فقط در نظر داشته باشید که باید آماده سفر باشید زیرا امکان دارد چند ساعت بعد زمان پروازتان باشد. اگر منظور از بهترین تور ترکیه زمان سفر باشد، بهترین زمان تور ترکیه از نظر فصلی، بهار و پاییز است که بیشتر شهرهای ترکیه هوای متعادلی دارند.

با وجوذ این تسهیلات، بستری مناسب ایجاد شده تا کلیه کسانی که به فکر خانه دار شدن هستند، این فرصت را پیدا کنند که صاحب خانه شوند و اقتصاد این کشور نیز وضعیت پویاتری را تجریه کند. این سایت کاریابی ترکیه شامل از فرصت های شغلی برخی از برندهای برتر دنیا مانند تویوتا و برخی هلدینگ های معروف ترکیه است. پیشتر گفته می شد بجای خرید ملک در کشور ترکیه بهتر است همان سرمایه را برای خرید ملک در کشور عضو اتحادیه اروپا مانند قبرس، یونان و اسپانیا هزینه کنید تا به نوعی اقامت اروپا را داشته باشید ولی اخیراً جذابیت های سرمایه گذاری و خرید ملک در ترکیه دست کمی از کشورهای ذکر شده ندارد.

ترکیه در سال ۱۹۴۶ میلادی عضو سازمان ملل متحد شد و در سال ۱۹۵۲ به ناتو پیوست. در ادامه بیشتر با شهرهای ترکیه آشنا خواهیم شد. با نگاهی به نقشه ترکیه، دو تنگه مهم را خواهیم دید که دوقاره اروپا و آسیا را به هم متصل میکند. ترکیه با قرار گرفتن در این موقعیت به یکی ازمهم ترین مناطق جهان که دارای موقعیت جغرافیایی راهبردی است تبدیل شده و اصلی ترین گذرگاه جنوب آسیا و اروپا به شمار می رود و کشورهای بسیاری، نظیر ایران از خاک ترکیه برای ترانزیت کالا و انرژی استفاده میکنند. با این وجود افراد با به کار بردن برخی از راهکارها میتوانند هزینههای تحصیل و زندگی در ترکیه را کاهش دهند.

تعدادی از افراد خرید ملک در ترکیه را به اجاره آن ترجیح میدهند. پرداخت یکجا برای همه افراد امکان پذیر نیست، اما این بدان معنا نیست که باید منصرف شد؟ این حق شماست که سفری باکیفیت، آسان و مطمئن را تجربه کنید. جالب است بدانید که ما ایرانیان برای سفر به ترکیه نیازی به ویزا نداریم و فقط با داشتن پاسپورت میتوانیم هر زمانی که دوست داریم فقط بلیط هواپیما را از سایت علی بابا بخریم و راهی سفر شویم؛ عدم نیاز به ویزا برای سفر به ترکیه و ارزان بودن قیمت بلیط هواپیما ترکیه دلایلی هستند که تعداد پرواز ایران به ترکیه بسیار زیاد است.

سالانه گردشگران بیشماری راهی سواحل زیبای آنالیا و آنتالیا در این منطقه میشوند. دلایل متعددی برای اهمیت این منطقه میتوان بر شمرد؛ پایتخت ترکیه یعنی آنکارا در منطقه آناتولی مرکزی واقع شده و شهرهای دیدنیای مثل قونیه، قیصری و کاپادوکیه سالانه گردشگران بی شماری را راهی این منطقه میکند. حتی در زمینه پوشش نیز، مردم این کشور به شدت علاقه به استفاده از برندهای پوشاک ترکیه ای دارند و عرصه سینما و تلویزیون نیز از این قاعده مستثنی نبوده است. برای یافتن جواب، بهتر است مقایسه ای منصفانه با قیمت خانه ها در اروپا انجام دهیم. حال با توجه به اینکه نرخ متوسط قیمت خانه در ترکیه 455 دلار آمریکا برای هر متر مربع است، چرا ایرانیان ترجیح ندهند که نزدیکی زیادی به فرهنگ و سبک زندگیشان در ایران دارد و در عین حال از امکانات و پتانسیل بالایی برای زندگی برخوردار است؟

شخص متقاضی با انجام سرمایه گذاری به صورت سپرده بانکی به مبلغ 500000 دلار آمریکا می تواند اقامت ترکیه و سپس پاسپورت این کشور را بدست آورد. علاوه بر دریاچه وان در این منطقه دانشگاه و تفریحات زمستانی ارزروم در منطقه آناتولی شرقی پرطرفدار است. باهم مروری می کنیم بر مساحت شهرهای بزرک ترکیه و ایران. باور کنید یا نکنید از شهرهای ایران به سمت استانبول پروازهای غیر مستقیم نیز وجود دارد! ساعات پروازی / ایرلاینها / پروازهای مستقیم و غیرمستقیم؛ موثر در هزینه تور ترکیه ارزان! هزینه پروازهای غیرمستقیم تقریبا 1.5 برابر قیمت بلیط پروازهای مستقیم میباشد.

در حالت عادی برای تورهای ترکیه پروازهای صبح به شب و یا صبح به عصر خریداری میشود. برای سفر به ترکیه بهراحتی میتوانید از فرودگاه بینالمللی امام خمینی تهران، فرودگاه تبریز و فرودگاه ارومیه اقدام به تهیه بلیت استانبول، آنکارا و یا آنتالیا کرده و درزمانی کمتر از دو ساعت وارد کشور ترکیه شوید. همچنین در صورتی که اقامت شما توریستی باشد میتوانید 1 سال در این کشور اقامت داشته باشید و سپس در صورت تاییدیه اداه مهاجرت این کشور ویزای خود را مجدد تمدید کنید. بنابراین شما میتوانید تنها با خرید ملک نوساز و دست اول، پول آن را قسطی پرداخت کنید.

شاید بگویید درست است با خرید ملک در ترکیه اقامت آن را به دست میآوریم اما خرید خانه در ترکیه و گرفتن پاسپورت و شهروندی هم امکان پذیر است؟ ترکیه کشوری پهناور است که تنوع طبیعی و جغرافیایی آن با تاریخ باستانی آن دست به دست هم داده تا هر نقطهی آنرا دیدنی کند اما برخی شهرها به دلایل مختلفی از دیگر موارد مشهورتر هستند. از طرفی، لست سکند سعی میکند با وسواس و دقت بالا آژانس های مسافرتی را اعتبار سنجی کند و بهترین تورهای ترکیه را از آژانسهای معتبر و باسابقه، در اختیار شما بگذارد و خودش هم ضامن سفرتان خواهد بود.

حال اگر دوست دارید قدم اول را برای یک سفر عالی در این سرزمین به درستی بردارید، الفبای سفر از عرضه کنندگان تور ارزان ترکیه می باشد که با تجارب فراوانی که در زمینه برگزاری تور ترکیه زمینی و یا هوایی دارد می تواند در تجربه یک سفر فوق العاده به شما کمک کند. موقعیت جغرافیایی ترکیه و راه داشتن به آبهای آزاد باعث شده این کشور در همسایگی با کشورهای متعددی قرار بگیرد. همسایگان زمینی ترکیه: این کشور با کشورهای گرجستان، آذربایجان، ارمنستان، ایران، عراق، یونان، بلغارستان، آذربایجان و سوریه مرز مشترک زمینی دارد.

مهمترین این رودخانهها trigris و Euphrates نام دارند. از جمله مهمترین استانهای این منطقه میتوان به ماردین، شانلی اورفه و غیره اشاره کرد. در این میان بزرگترین شهر این کشور، که هم چنین تنها شهر بزرگ جهان محسوب می شود که در دو قاره قرارگرفته، استانبول است، استانبول مرکز فرهنگی و اقتصادی کشور ترکیه به عنوان پایتخت فرهنگ اروپا در سال ۲۰۱۰ انتخاب گردید و همچنین از لحاظ تعداد گردشگران خارجی سومین شهر توریستی جهان به شمار می رود. نکته بعدی که باید توجه داشته باشید این است که هزینه بلیط ایرلاینهای خارجی از هزینه بلیط ایرلاینهای ایرانی بیشتر میباشد.

مردم این منطقه بیشتر به کار دامداری و کشاورزی مشغولند. توصیف فرهنگ و تمدن مردم ترکیه کار سادهای نیست. در کل، پذیرا بودن این کشور از کلیه فرهنگ ها، کشوری مهاجر پسند برای ایرانیان و عموم مردم خلیج فارس است. این رقم در شهرهای بسیار گران اروپا مانند لندن 473 هزار دلار است و میانگین آن در اروپا 265 هزار دلار است. ثروت او حدود 7 میلیون دلار تخمین زده می شود، او آموزش ابتدایی و متوسط خود را در کالج TED آنکارا به اتمام رساند. حق اقامت : دریافت اقامت برای مهاجرت کاری برای یک سال 110 لیر معادل 14.46 دلار آمریکا است.

مقدار هزینه مورد نیاز برای دریافت ویزای ترکیه با توجه به نوع آن؛ ویزای الکترونیکی (از ۱۴ الی ۷۱ یورو) و یا ویزای لیبلدار (از ۵۵ الی ۱۸۰ یورو) متغیر است. 11. متقاضی و کارفرما برای دریافت اجازه کار در ترکیه چه مدارکی باید ارائه دهند؟ شهر سعرد را باید خانه غذای ترکی پرد پیلاوی یا همان پرده پلو دانست. ترکها این غذای ترکیه را بیش از ۳۰۰ سال است که با جعفری تازه و آب لیمو میل میکنند. بزرگترین و زیباترین این دریاچهها، وان نام دارد.

دیدگاهتان را بنویسید