مکتوب -مجله علمی آموزشی مکتبخونه

او برادری به نام آردا دره دارد، دره از جمله ستاره های ترک است که قبل از بازیگری در رقابت های زیبایی شرکت کرده و توانسته بود جایگاه سوم را در رقابت های دختر شایسته ترکیه در سال ۲۰۰۰ به دست آورد و فعالیت های حرفه ای خود را ابتدا به عنوان یک مانکن شروع کرد. مرکز هیدروالکتریک و سد آلتینکایا به عنوان یکی از بزرگترین سدهای ترکیه که در منطقه بافرا شهر سامسون و بر روی رود کیزیل ایرماک (Kızılırmak) قرار دارد، برای اولین بار در سال ۱۹۹۸ مورد استفاده قرار گرفت. بعدها ، پس از کار در بانک های مختلف ، برای اولین بار به عنوان گوینده بورس جلوی دوربین رفت، نور فتاح اوغلو که مدتی به عنوان گوینده فعالیت می کرد ، با بازی در سریال Benden Baba Olmaz پا به عرصه بازیگری گذاشت و بعداً در سریال تلویزیونی Gönül Salıncak بازی کرد ، نقش اصلی در فیلم Kurtlar Vadisi Palestine، Şafak در سریال های Hayat Yolunda و Süreyya در سری Filinta نقش آفرینی کرده است.

در طول اولین سال های تحصیلاتش در دانشگاه، در چند فیلم و در نقش های کوتاه بازی می کرد، اولین بازی حرفه ای برگزار کورل در سریال زندگی شکسته بود و در سال ۲۰۰۶ با بازی در فیلم هزار و یک شب به شهرت رسید. برگزار کورل (به انگلیسی: Bergüzar Korel) مدل و بازیگر ترک متولد ۲۷ اگوست ۱۹۸۲ میباشد. اوزرلی در سال 2013 به دلایلی نا معلوم سریال را رها میکند و بازیگر دیگری نقش خرم سلطان را بر عهده می گیرد.

این سد در منطقه دوزایچی (Düziçi) عثمانیه و بر روی رود جیحون قرار دارد. قدمت تاریخی ترکیه و قرار گرفتن ترکیه در قاره آسیا و اروپا موجب دوچندان شدن زیبایی این کشور شده است. این سد با ارتفاع ۲۰۱ متری خود توانسته نام خود را در بین یکی از بزرگترین سدهای ترکیه قرار دهد. به عنوان یکی از بزرگترین منابع تولید انرژی الکتریکی در ترکیه، سد ارمنک دارای ارتفاع ۲۱۸ است و در موقعیت دوم سدهای ترکیه و رده ششم بزرگترین سدهای اروپا قرار دارد. سد کبان به عنوان یکی از بزرگترین سدهای ترکیه، در موقعیت ۴۵ کیلومتری شمالغربی شهر الازیغ، بر روی یکی از کم عرض ترین نقاط رود مشهور فرات، در منطقه ای معروف به کبان قرار دارد.

دریاچه سد آلتینکایا هم اکنون به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری و تفریحی سامسون نیز به شمار می رود و توسط صدها نفر در هر روز مورد بازدید قرار می گیرد. از هر کجا به هر کجا، با هواپیما، قطار، اتوبوس یا تور. در تور آنتالیا هم اگر به تماشای جاذبههای گردشگری آنتالیا میروید، حتما هم سری به دیدن مراکز خرید آنتالیا TerraCity، MarkAntalya یا Antalya Migros بروید و اگر کوشآداسی مقصد شماست بد نیست مرکز خرید Scala Nuova را هم در نظر بگیرید. پروژه این سد در سال ۱۹۹۵ توسط اداره آب و جنگل ها که تحت نظر وزارت کشاورزی ترکیه است (T.C.

از طرفی برای آنها که میخواهند کریسمس و سال نو میلادی را جشن بگیرند، این شهر بهترین انتخاب است. وی اکنون در سن 42 سالگی به سر می برد و بهترین بازیگر کمدی ترکیه است، به لطف توانایی هایش، سونگول اودن تا به حال جوایز زیادی را از آن خود کرده است به طوری که در سال 2012 نام بهترین بازیگر کمدی را به خود اختصاص داد. میدانیم که تو نیز در انتظار بازگشت مایی.

از آن سو، در حالی که نرخ تورم در ترکیه هم دائماً رو به رشد است، انتظار میرود لیر ترکیه با سرعت بیشتری افت ارزش پیدا کند. مولود چاووشاوغلو وزیر امور خارجه ترکیه از مرکز هماهنگی تاتارهای کریمه واقع در شهر لویو در اوکراین که زیر آتش حملات روسیه قرار دارد، بازدید کرد. چاووشاوغلو طی یک تماس تلفنی با همتای فرانسوی خود مکالمه کرد. مریم اوزرلی را اغلب ایرانی ها با نام خرم سلطان می شناسند، بازیگر سرشناس ترکیه ای که در بین مردم از محبوبیت خوبی هم برخوردار است. خیابان بغداد و خیابان استقلال از معروف ترین خیابان های استانبول هستند که اولی در قسمت آسیایی و دومی در قسمت اروپایی شهر قرار گرفته اند.

برای دوستانتان در پیام رسان های معروف به اشتراک بگذارید. برای منشاء شیعیان منطقی وجود دارد که بر طبق آن حضور شیعیان در منطقه آناتولی را توجیه میکند: شیعیان امامی، که تحت فشار حکمرانان سنی حاکم بر شامات یا سوریه بزرگ بودند، متواری شده و به مناطق صعب الوصول کوهستانی پناهنده شد و به این ترتیب، رابطه آنان با مراکز علمی شیعه قطع شد و در طول زمان باورهای ایشان تحت تأثیر اعتقادات دیگر ادیان، مذاهب و اندیشههای رایج درآمد و گروهی از آنان بعدها علویان ترکیه را تشکیل دادند.

نور فتاح اوغلو که اصالتاً اهل ریزس است ، در دانشگاه هالیچ طراحی مد را فرا گرفت و فارغ التحصیل شد. معمولا اکثر افراد کشتی (لنج) را انتخاب می کنند. از طرف دیگر وجود اشتراکات بسیار میان فرهنگ مردم ترکیه با مردم ایران، نزدیکی این دو کشور به یکدیگر، وجود مراکز خرید بسیار و عدم نیاز به صدور ویزا باعث شده است تا بسیاری از ایرانیان استانبول را برای گردش و خرید انتخاب کنند. ترکیه در سال های گذشته بر روی ترویج کشت پسته سرمایه گذاری کرده و هم اکنون در جمع کشورهای تولیدکننده پسته قرار دارد اما حجم تولیدی این کشور نمی تواند جوابگوی بازار مصرف این کشور باشد و به واردات همچنان نیاز دارد.

بر اثر ظلمها و چپاولهای مکرر مغولها مردم شهر به مرور و به اجبار آن را ترک گفته و به سوی اروپای شرقی، مجارستان و لهستان مهاجرت کردند. او میگوید وقتی بزرگتر شدم متوجه شدم که نمی توانم همه این کارها را انجام دهم. 2. دیگر اینکه شماری از علویان که گرفتار نوعی بحران فکری بودهاند راه نجات خویش را در پیوستن به مذهب امامی دیدند، علاوه بر این نشر افکار علمای شیعه ایران و ترکیه سبب شد تا بسیاری از جوانان ترک به مذهب امامی روی آورند و بدین ترتیب علاوه بر جامعه سنتی امامی به تدریج جامعه جدید از علویان و سنیان شیعه شده در شهرهای مختلف پدید آمدند و این تحول بر افکار عالمان و انقلابیون ایران و روی روشنفکران مذهبی اهل سنت ترکیه نیز تاثیر قابل ملاحظهای گذاشت و به دنبال انتقال شیعیان منطقه قارص و ایغدیر به شهرهای استانبول و آنکارا و ازمیر در برخی شهرها، محلات شیعه نشین پدید آمد.

این سد نیروی بالغ بر ۱ میلیارد و ۳۲۸ میلیون کیلووات بر ساعت را تولید می کند و توسط ۴۰۰.۰۰۰ نفر مصرف می شود. این سد که از چهار قسمت مختلف برای ذخیره آب استفاده می کند قادر است میزان ۹۷۱.۹۷۰ کیلووات بر ساعت نیروی الکتریکی تولید کند و بدین بوسیله انرژی الکتریکی لازم برای ۲۹۳.۰۰۰ نفر از این طریق تامین می شود. نقاط گردشگری زیادی نیز در اطراف دریاچه سد کبان به وجود آمده است که این نیز قدمی مثبت در زمینه گردشگری و درآمد زایی الازیغ به شمار می رود. یک قاشق از این مخلوط را روی یک برگ مو قرار داده، برگها را به سمت داخل جمع کرده و با دقت بسیار زیاد استوانههای کوچکی را به وجود میآورند.

این سفالها برای به وجود آوردن یک غذای خوشطعم به کمک مردم این منطقه آمدهاند. لیست کالاهای صادراتی ایران به ترکیه در این بخش، عبارت از خشکبار، خرما، میوههای خشک و هندوانه هستند. وقتی صحبت از معروف ترین بازیگران زن دنیا در سینمای معاصر (و بیشتر بازیگران زن سینمای هالیوود) می شود، مطمئناً چند نفر از بهترین ها در بالای لیست قرار دارند. با بررسی لیست غذاهای ترکیهای که در ادامه بیان شده است میتوانید به دنیای خوشمزه پنهان شده پشت نام کباب وارد شوید. جانسو دره سپس در تبلیغات تجاری برند اون (Avon) حضور یافت و سپس در پروژه تبلیغاتی بستنی مگنوم که در ترکیه بسیار معروف است، ظاهر شد.

او به طور مرتب در رویدادهای فشن پاریس و میلان حضور پیدا می کند و در سال ۲۰۱۲ از وی دعوت شد به عنوان یکی از چهره های تبلیغاتی برند معروف لورآل (L’Oreal) فعالیت کند. برای مثال میتوان به آهنگ معروف Domates, biber, patlican (گوجه، فلفل، بادمجان) اشاره کرد که توسط باریش مانچو از مشاهیر موسیقی راک ترکیه اشاره کرد. بنابراین چنانچه قصد خرید بلیط هواپیمای ارزان ترکیه را دارید و قیمت خرید بلیط هواپیما ترکیه برایتان اهمیت دارد، میتوانید با امکان انتخاب گسترده از میان پروازها که فلای تودی در اختیار شما قرار میدهد، اقدام به خرید بلیط ارزان ترکیه نمایید.

بنابراین در ۱۳ سالگی توانست در فیلم “عشق اول” (İlk Aşk) حضور پیدا کند. این بازیگر برای بازی در یکی از سریال هایش به نام “عشق اجاره ای” جوایز بسیاری را از سوی آکادمی ها و مجلات مختلف ترکیه به دست آورده است. این سریال به سفارش شبکه fox ترکیه تولید و پخش شد. لیدی گاگا، از مشهورترین خوانندههای دنیای پاپ محسوب میشود که به تازگی، بیست و نه سال شده است. میزان انرژی تولیدی توسط این سد ۱.۴۵۸.۶۸۹.۰۰۰ کیلووات ساعت انرژی الکتریکی است که می تواند انرژی مصرفی برای ۴۴۰.۰۰۰ نفر را تامین کند.

مسئله تامین انرژی برای کشورها یکی از بزرگترین دغدغه های هر دولت است. او در هر نقشی که پذیرفته، از نقش های جدی گرفته تا نقش های کمدی، توانسته به بهترین نحو هنرنمایی و خودش را در دل هوادارانش جا کند، سونگول اودن بازیگر زن ترک در بسیاری از فیلم های ترکی و سریال های ترکیه ای ایفای نقش کرده است. او همچنین یک خواهر بزرگ تر دارد که سالهای زیادی است در آمریکا زندگی میکند، برگوزار کرل دوران کودکی خود را در اولوس، منطقهای نزدیک بشیکتاش، استانبول گذرانده است. در همان سال نیز وی نقش اول فیلم سینمایی “نگهداری عشق” یا (کسوف عشق) (Aşk Tutulması) را به عهده گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید