مقاله غیرسبکشناسی گونه شناسی اشعار کلهری – Noor Specialized Journal Website

در واقع اکوتوریسم آنتی تزی است برای توریسمی که به منافع کوتاه مدت می اندیشد (سازمان اکوتوریسم، 1380)ایران یکی از پنج کشور بهره مند از تنوع زیستی کامل (داشتن چهارفصل و زیست گونه های اصلی گیاهی وجانوری) به شمار می آید و افزون بر این وجود بزرگترین دریاچه جهان در شمال کشور، خط ساحلی1200 کیلومتری خلیج فارس، وجود 50 دریاچه در داخل کشور که از میان آنها 18 دریاچه در شمار دریاچه های کنوانسیون بین المللی رامسر قرار دارند و نیز دریاچه ارومیه به عنوان یکی از 59 ذخایر زیستی کره زمین شناخته شده است.

مسجد رنگونیها دارای چهار گنبد کوچک و دو گلدسته است و داخل آن شبستانی رنگارنگ و محرابی زیبا وجود دارد که این محراب با نقاشیهای زیبا و خوشرنگ تداعی کننده نقشونگارهای بهشتی است. هريرود 1124 کيلومتر طول داشته و 560 کيلومتر آن در داخل افغانستان جاري است . اما خوشبختانه مدتی است که کاروانسرای خانات به دست شهرداری تهران بازسازی شده و حالا آجیل فروشان بازار تهران در آن مشغول کسب و کار هستند. به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری ساری، احمد حسین زادگان استاندار مازندران در جلسهای که با حضور عباس رجبی شهردار ساری، رازجویان معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، رضایی فرماندار شهرستان ساری، شمشیربند رئیس شورای اسلامی شهر ساری، زلیکانی نایب رئیس شورای اسلامی شهر، یخکشی مدیرکل آب منطقه ای مازندران و جمعی از مدیران شهرداری ساری در دفتر استاندار مازندران برگزار شد، با تاکید بر ضرورت آزادسازی حریم رودخانه ها برای جلوگیری از آسیبهای ناشی از سیلاب ها تاکید کرد و گفت: جلوگیری از تجاوز به حریم رودخانهها و اصلاح تصرفات غیرقانونی گذشته، با هدف مراقبت و حفاظت از جان و مال مردم در اولویت قرار دارد و از همه دستگاههای مرتبط و دستگاههای اجرایی عضو ستاد مدیریت بحران استان میخواهم نسبت به این مسئله اهتمام لازم را داشته باشند و از ظرفیت شهرداری ها نیز در این مسیر استفاده شود.

به گزارش ایمنا، عباس رجبی در جلسه آزاد سازی حریم رودخانه تجن اظهار کرد: آزادسازی حریم رودخانه تجن در انتهای فاز یک بوستان ملل یکی از دغدغههای اصلی شهرداری و مسئولان استانی و شهرستانی است. برای آن هایی که رودخانه نقره ای را رودخانه می دانند، عریض ترین رودخانه جهان است که حداکثر عرض آن به 220 کیلومتر می رسد و برای دیگر وسیع ترین خور جهان. رضوانی (1380)در مقاله تحت عنوان نقش اکوتوریسم در حفاظت محیطزیست ابتدا به تعاریف اکوتوریسم پرداخته واکوتوریسم را چنین مطرح کرده که اکوتوریسم گرایش نوین در صنعت جهانگردی است؛ لذا اهمیت دادن به نقش آن در حفاظت محیطزیست به منظور دستیابی به توسعه پایدار امری ضروری است.

ارزش مصرفی تنوع زیستی بصورت مستقیم از طریق توریسم انگیزه مهمی را برای حفاظت از تنوع زیستی بخصوص در کشورهای در حال توسعه ایجاد نموده است. با توجه به این که بهره برداری از توان های توریستی در هر منطقه می تواند زمینه ای پویا و فعال برای توسعه آن در پی داشته باشد ساحل رود خانه تجن با داشتن توان ها و جاذبه های اکوتوریستی بسیار غنی بویژه شرایط آب و هوایی و طبیعی پاک، نقش مهمی در توسعه اقتصادی- اجتماعی و فرهنگی ناحیه ایفا می نماید.

این حالت منجر به تولید هر چه بیشتر مواد آلی و جلبک ها شده بطور مستقیم و یا غیر مستقیم تاثیر تاثیر زیادی بر کیفیت آب و موارد مصرف آن بر جای خواهد گذاشت . سرزمین موجهای خروشان که دارای نشان ملی استاندارد ایران میباشد در مجموع دارای ۴ سرسره سقوط آزاد ۲۴ متری، ۶۳ سرسره سرعتی و مهیج ،طولانی ترین رودخانه موج در بین پارک های آبی مشهد و ایران ،بزرگ ترین دریاچه متلاطم در خاورمیانه، غار نمک ،ترامپولین، جویس شاپ، سالن ماساژ پیشرفته، سالن فوق لوکس و بسیار مجهز ایروبیک ،پارک مخصوص کودکان و مهدکودک ،بزرگترین سونای خشک و بخار در بین پارک های آبی مشهد و جهان، جکوزی و حمام ترکی ، بازی مهیج زیپ لاین و لذت پرواز بر فراز موجهای خروشان ،پینت بال لیزری و تجربه واقعی میدان جنگ با لیزرتگ و فیش اسپا ،پارکینگ ،مرکز خرید ، کارواش ،رستوران ، کافی شاپ و …

↑ «دبی رودخانه کشکان پلدختر به 4600 متر مکعب بر ثانیه رسید». در حال حاضر دبی آب رودخانه اترک با 120 متر مکعب بر ثانیه به سمت دریا در حرکت است. محبوبترین پارک های آبادان در محلههای کارگر، فرهنگیان و دریا واقع شده است. از آنجایی که ایران در منطقه خشک و کم آب در ناحیه جنوب غربی آسیا واقع شده است استان مازندران به دلیل موقعیت خاص جغرافیایی ویژگی خاص و منحصر بفرد دارد.

شاخه غربی رود لاجیم رود و استان است و در محلی به نام و استان به رودخانه دودانگه می ریزد. پیکنیک؛ آسمان آبی، هوای پاک، زمین سبز و صدای رودخانه. میرچا الیاده درباره این پیوند نوشته است اسطوره خصوصیت بهشتی خود را با نزدیک نشان دادن آسمان و زمین،چنانکه در زمان سرآغاز بود،یا دسترسپذیر بودن آن به یاری بالا رفتن از درخت،کوه، گیاه خزنده و یا نردبان بیان میکند.در این نگاه، زمانی که آسمان به شکل ناگهانی از زمین جدا شد و ارتباط انسان و عالم بالا قطع گردید، انسان وارد شرایط کنونی خود شد. این بنا دارای تزییناتی رنگارنگ است و دیوارهای بیرون نما با سیمان و نقش و طرحهای برجسته تزیین شدهاند.

بنا به ماهیت موضوع و اهدافی که برای آن پیش بینی شده است از نوع تحلیلی-توصیفی در زمره تحقیقات کاربردی است.جمع آوری اطلاعات به صورت میدانی-کتابخانه ای انجام میگیرد. ضرورت افزایش درآمدهای عمومی کشور و کاهش وابستگی اقتصاد کشور به درآمد حاصل از فروش نفت، ایجاب می کند که استفاده از ظرفیتهای زیستی کشور، حفظ منابع طبیعی و صنعت جهانگردی بیش از پیش موردتوجه قرار گیرد. می پردازد و نتیجه می گیرد که برای تهیه یک طرح زنجیرهای اکوتوریسم در قدم اول نیاز است که ظرفیت برد اکولوژیکی منابع برآورد گردد و یک روش کاربردی را برای این منظور ارائه می نماید.

موزه آبادان بهترین مکان گردشگری برای دیدن تاریخ این شهر زیباست. سفر به آبادان بدون دیدن آثار تاریخی این شهر کامل نخواهد شد. آبوهوای این شهر مانند مردم خونگرم و صمیمیاش گرم است و فصلهای پاییز، زمستان و روزهای نخستین بهار بهترین زمان برای سفر به شهر آبادان به شمار میآیند. اما شاید کمتر کسی بداند که آبادان تنها شهر ایران است که در آن کلیسا و مسجد بهواسطه دیوار از یکدیگر جدا شدهاند.

علت بزرگ نامیدن آن وسعت پهنای این قسمت از تنگه است. جزیره مینو نگین درخشان آبادان است که در وسط اروندرود قرار گرفته است ساکنان این جزیره در محلی به نام مینو شهر زندگی میکنند و به کشاورزی و دامداری مشغولاند. یکی از مهمترین ویژگیهای کشاورزی این جزیره آبیاری بهوسیله جزر و مد است و نیازی به ابزار خاصی برای آبرسانی به زمینهای زیر کشت ندارد. توریسم در عمل ، علمی است میان رشته ای که با جغرافیا ، محیط زیست ، معماری ، کشاورزی ، فضای سبز ، بازاریابی ، تاریخ ، حقوق ، تربیت بدنی ، تجارت ، بازرگانی ، حمل و نقل ، هتل داری و مدیریت رستوران ، جامعه شناسی ، اقتصاد ، روانشناسی و علوم سیاسی در ارتباط است .

دیدگاهتان را بنویسید