معروف ترین بازیگران زن ترکیه با تصاویر با کیفیت و جذاب

آناتولی جنوب شرقی به کردستان ترکیه مشهور است. همچنین ترکیه را از نظر جهات جغرافیایی میتوان به 4 منطقه تقسیم کرد. فرهنگ ترکیه مخلوطی از فرهنگ اسلامی با توجه به تعداد زیاد مسلمانان این کشور، با نگاهی پررنگ به اروپا در هم آمیخته واز نظر فرهنگی از بسیاری جهات شباهت های زیادی با فرهنگ ایرانی دارد. نام رسمی این کشور اوراسیایی جمهوری ترکیه است که از شرق با کشور ایران هم مرز و همسایه است. ترکیه با هشت کشور مرز مشترک دارد، یونان و بلغارستان در شمال غربی، گرجستان در شمال شرقی؛ ارمنستان، آذربایجان، جمهوری نخجوان و ایران در شرق؛ و عراق و سوریه در جنوب.

افراد خارجی که دارای مجوز کار یا اقامت در ترکیه و شماره هویت ملی خارجی معتبر هستند میتوانند بدون هیچ محدودیتی با مراجعه به بانک مورد نظر خود حساب بانکی باز کنند. کشور ترکیه شاید به نسبت برخی از کشورهای همسایه دیگر دارای محبوبیت بیشتری برای اخذ اقامت و پاسپورت می باشد در این بخش به شرایط عمومی اخذ پاسپورت ترکیه می پردازیم تا پیش از اخذ پاسپورت ترکیه، از شرایط آن اطلاع کافی داشته باشید. جهت اخذ پاسپورت ترکیه شرایط متفاوتی وجود دارد و اشخاصی که قصد اخذ پاسپورت ترکیه را دارند باید شرایط اخذ آن را مدنظر داشته باشند تا بتوانند برای این کشور اقدام نمایند.

با محدودیت سفر به آمریکا و اخذ اقامت این کشور برای ایرانیان، انتخاب یک راه میانبر برای رفتن به آمریکا، اقدام از طریق کشور ترکیه می باشد و سفر به آمریکا با پاسپورت ترکیه امکان پذیر است. با کمک این ویزا افراد میتوانند حداکثر ۳۰ روز در ترکیه اقامت داشته باشند. همسایگان زمینی ترکیه: این کشور با کشورهای گرجستان، آذربایجان، ارمنستان، ایران، عراق، یونان، بلغارستان، آذربایجان و سوریه مرز مشترک زمینی دارد. همسایگان دریایی ترکیه: ترکیه با کشورهای رومانی، مولداوی، اکراین، روسیه و قبرس مرز مشترک دریایی دارد. برای تهیه تور هوایی استانبول با توجه به سلیقه و بودجه خود باید مبلغی از حدود پنج میلیون تومان به بالا بپردازید.

نام بزرگترین شهر کشور ترکیه حتما به گوشتان خورده است: استانبول. بزرگترین و زیباترین این دریاچهها، وان نام دارد. شرقیترین بخش ترکیه منطقه آناتولی شرقی نام دارد. با توجه به ۴ فصل بودن ترکیه، فصل زمستان به دلیل سرما چندان مناسب سفر نیست هر چند تخفیفهای مناسبی در شهرها برای خرید وجود دارد اما برخی شهرهای ساحلی سرد به کلی تعطیل هستند. آغاز هفته در ترکیه با روز “دوشنبه” است و جمعه نیز روز آخر هفته است اما شنبه و یکشنبه روزهای تعطیل رسمی اعلام شده اند. در ترکیه فرا تر از آنچه که همه از غذای ترکی می دانند کباب ترکی و باقلوا را خواهید چشید، غذا های دریایی لذیذ و پیش غذا های بسیار خوشمزه و صبحانه های سنتی مفصل ترکیه از چیز هایسست که هر توریستی بعد از سفر با تور مسافرتی ترکیه از آن به خوشی یاد می کند.

اگر در کل بخواهیم قیمت خانه در ترکیه را با کشورهای خاورمیانه و اروپایی مقایسه کنیم، باید بگوییم که با توجه به متریال و نوع ساخت و ساز، بسیار مناسب است که باعث شده تا این کشور، همواره جزء اولین کشورهایی باشد که سرمایه گذاران و مهاجران انتخاب می کنند. پس دیگر نگران نباشید، زیرا با توجه به اینکه پکیج های مختلف تورهای نوروزی ترکیه (تور لحظه آخری ترکیه) با قیمت های گوناگون توسط الفبای سفر ارائه شده اند بنابراین با دست باز تر می توانید بهترین و ارزانترین آن ها را انتخاب نمایید. اما این نکته را در نظر داشته باشید که ارزانترین ساعات پروازی تورهای ترکیه شب به صبح (شب رفت و صبح برگشت) میباشد.

نکته بعدی که باید توجه داشته باشید این است که هزینه بلیط ایرلاینهای خارجی از هزینه بلیط ایرلاینهای ایرانی بیشتر میباشد. هزینه پروازهای غیرمستقیم تقریبا 1.5 برابر قیمت بلیط پروازهای مستقیم میباشد. ترکیه مساحتی دو برابر آلمان دارد اما تقریبا یک سوم ایران است. نور فتاح اوغلو در 12 نوامبر 1980 در شهر دویسبورگ آلمان به دنیا آمد. تأثیراین حرکت نیز تمایل تابش نور خورشید بر محور زمین است. نکته جالب در مورد دریاچه سد کبان این است که پس از دریاچه آتاترک، دریاچه کبان دومین دریاچه مصنوعی ترکیه و در بین تمام دریاچه ها نیز رتبه چهارم را دارد.

علاوه بر دریاچه وان در این منطقه دانشگاه و تفریحات زمستانی ارزروم در منطقه آناتولی شرقی پرطرفدار است. با ورود به سایت nexus careers علاوه بر کاریابی در ترکیه در بسیاری از کشورهای اروپایی و حتی امریکا نیز میتوانید به دنبال کار بگردید. موقعیت جغرافیایی ترکیه و راه داشتن به آبهای آزاد باعث شده این کشور در همسایگی با کشورهای متعددی قرار بگیرد. البته قیمت ها از شهری به شهر دیگر و با توجه به موقعیت و مشخصات خانه متفاوت است. با نگاهی به نقشه ترکیه، دو تنگه مهم را خواهیم دید که دوقاره اروپا و آسیا را به هم متصل میکند.

هم چنین 8 رودخانه در بستر خاک ترکیه جریان دارد که دو عدد از آنها رودخانه مرزی هستند. یک چشم انداز غیر معمول که توسط فرسایش دشت های اتش فشانی ایجاد شده و ایجاد غارها و شهر های زیر زمینی کرده هم از دیگر مناطق دیدنی این کشور است. با وجوذ این تسهیلات، بستری مناسب ایجاد شده تا کلیه کسانی که به فکر خانه دار شدن هستند، این فرصت را پیدا کنند که صاحب خانه شوند و اقتصاد این کشور نیز وضعیت پویاتری را تجریه کند.

دولت کنونی ترکیه تحت رهبری رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری، بسیاری اصلاحات پیشین را که از زمان تأسیس جمهوری مدرن در ترکیه ایجاد شده بودند، نظیر آزادی مطبوعات، و سیستم قانونگذاری کنترل و توازن را تغییر داده است. او آورنده شیوه زندگی اروپایی و مدرن غربی کشور ترکیه است. جدا از این، قیمت خانه در ترکیه از شهری به شهر دیگر متفاوت است. به همین دلیل سریال های تلویزیونی و فیلم های سینمایی کشور ترکیه از جمله پر بیننده ترین و پرطرفدارترین برنامه های تلوزیونی جهان محسوب می شود. ناگفته نماند حمید توران امام جماعت مسجد زینبیه، در ۲۲ بهمن ۱۳۹۵ به دلیل بیماری قلبی در بیمارستان محمت آکیف درگذشت و تشییع جنازه وی با حضور چشمگیر مردم و بسیاری از شخصیت های اسلامی و دولتی برگزار شد.

شافعیها با جمعیتی کمتر در مناطق شرقی ترکیه مستقر شده واکثرا کرد هستند. از جمله مهمترین استانهای این منطقه میتوان به ماردین، شانلی اورفه و غیره اشاره کرد. گروهی از آنان به بکتاشیه معروفند. دولت و شرکت های سازنده بسیاری از تسهیلات را بکار میبرند که شرمایه گذاران و مهاجران براختی امکان خرید اقساطی ملک در ترکیه را داشته باشند. امکان خرید اقساطی ملک در ترکیه، فقط برای املاک نوساز امکان پذیر است. بنابراین شما میتوانید تنها با خرید ملک نوساز و دست اول، پول آن را قسطی پرداخت کنید. این رتبه تنها دو عدد با کشوری مانند انگلستان فاصله دارد.

منطقه اژه با داشتن شهری مثل افسوس یکی از باستانیترین مناطق ترکیه به شمار میرود. اگر بخوایم در ابتدا بگوشم میتوانیم به این موضوع اشاره کنیم که بهترین را برای کم کردن هزینه های خود در سفر داشتن اطلاعات کامل درباره آنجایی که سفر میکنیم است . بیش از ۳۰ میلیون نفر در سال از طریق این فرودگاه به آنتالیا رفتوآمد میکنند که همین موضوع آن را به یکی از شلوغترین پایانههای هوایی ترکیه و منطقه بدل کرده است.

آیا میتوان از طریق کار به ترکیه مهاجرت کرد؟ معمولا در هر شهر ترکیه شما میتوانید سوغاتی از همان شهر برای آشنایان خود ببرید و به همین دلایل نمیتوان تمامی سوغاتی های کشور ترکیه را بیان کرد .ولی اگر بخواهیم از معروف ترین سوغاتی های کشور ترکیه بگویم میتوان به پارچه و لباس باقلوا و ادویه اشاره نمود. بر اساس قوانین شهروندی ترکیه، چنانچه ملکی به ارزش 250.000 دلاری خریداری کنید، میتوانید برای دریافت شهروندی و پاسپورت این کشور اقدام نمایید.

برای پیش پرداخت، باید در ابتدا نصف یا یک سوم ِ مبلغ خانه را پرداخت کنید و سپس در مدت زمان تعیین شده، برای پرداخت الباقی اقدام نمایید. قیمت ملک در ترکیه بهصورت مستقیم توسط شهرداریها تعیین میشود. حال با توجه به اینکه نرخ متوسط قیمت خانه در ترکیه 455 دلار آمریکا برای هر متر مربع است، چرا ایرانیان ترجیح ندهند که نزدیکی زیادی به فرهنگ و سبک زندگیشان در ایران دارد و در عین حال از امکانات و پتانسیل بالایی برای زندگی برخوردار است؟ در قانون اساسی حاضر، ترکیه با نزدیک به ۹۸% مسلمان، کشوری لائیک شناخته میشود.

دیدگاهتان را بنویسید