مجله انجمن مهندسی صوتیات ایران

سفر به تهران قدیم و قدم زدن در یکی از زیباترین خیابانهای تهران، تجربه جذابی است که میتوانید آن را در پایتخت کسب کنید. روستای شهرستانک در دامنه های کوه توچال قرار گرفته و علاوه بر جاذبه های طبیعی دارای جاذبه هی تاریخی متعددی نیز هست که همین موضوع این روستا را به یکی از بهترین مقاصد گردشگری و ییلاق های اطراف تهران تبدیل کرده است. شهرک سینمایی غزالی ماندگارترین یادگاری مرحوم علی حاتمی است که امروزه به یکی از جذابترین جاهای دیدنی تهران تبدیل شده است. این پارک جنگلی در شرق تهران قرار گرفته و با مساحت بسیار زیاد یکی از تفرجگاههای محبوب در پایتخت است.

این پارک جنگلی زیبا و دیدنی در آن دوران شکارگاه سلطنتی بوده و بعدها در سال ۱۳۵۹ به نام پارک ملی نامگذاری شد. اگر اهل جنگلنوردی و یا یوگا و گرفتن انرژی از طبیعت هستید، علاوه بر منظره تپههای سرسبز لتیان، پارک جنگلی لتیان هم در جنوب این سد است. اگر در میان جاهای دیدنی تهران به دنبال یک پارک جذاب و مجهز میگردید، بهتر است بوستان پلیس را انتخاب کنید. یکی از جذابترین جای دیدنی تهران در میان جاذبههای پایتخت، باغ مینیاتور است. اگر میخواهید نمونهای از ایران کوچک را ببینید حتما به باغ مینیاتور تهران بروید.

موزه خانه سیمین و جلال از جذابترین جاهای دیدنی تهران است که اگر به ادبیات و شعر و تاریخ علاقهمندید، بهتر است یک بار به آنجا بروید. خیابان سی تیر بهترین خیابانی است که میتوانید یک شکمگردی بهیاد ماندنی را آنجا تجربه کنید. موزه زمان را باید جزء بهترین جاهای دیدنی تهران در جمعه دانست. موزه تماشاگه زمان جزء مناطق دیدنی تهران محسوب میشود که از هر جزء آن به گونهای خاص میتوانید لذت ببرید. این موزه خانه که در خیابان دزاشیپ و در شمال تهران قرار دارد، آنقدر دیدنی و جذاب است که دل کندن از آنجا برایتان سخت میشود.

این شهرک بینظیر که در غرب تهران قرار دارد، لوکیشن بسیاری از فیلم و سریالهای تاریخی مانند هزار دستان بوده است و امروزه بسیاری از فیلمهای تاریخی را در آنجا بازی میکنند. اگر تا به حال این پارک بینظیر را ندیدهاید، هر چه زودتر برای رفتن به آنجا برنامهریزی کنید. به اعتقاد او اگر به واسطة جنبشها و افت و خیزهای روح نبود، بشر، اسیر بزرگترین شهوات خود؛ یعنی بطالت و بیهودگی میشد و هرز میرفت.

این پارک وسیع که در مرکز شهر تهران قرار گرفته، جزء بزرگترین پارکهای تهران محسوب میشود. از چای و باقلوای خوشمزه گرفته، تا آش و حلیم و انواع کباب یا فستفود را میتوانید در خیابان سی تیر نوش جان کنید. اگر در تهران به دنبال یک جای دیدنی متفاوت، خوشمزه و جذاب میگردید، خیابان سی تیر بهترین مکان برای شماست. اگر دوست دارید از شلوغیهای یک روز پرهیاهو رها شوید و چند ساعتی را در یک محیط آرام و جذاب بگذرانید، حتما بام تهران را تجربه کنید.

روکش آسفالت خیابان¬ها در تابستان بسیار داغ می¬شود، زیرا آسفالت بیشتر تابش گرمایی خورشید را جذب می¬کند اما اگر یک آینه را در معرض تابش خورشید قرار دهیم، خیلی گرم نمی-شود، زیرا بیشتر نور تابیده شده را باز می¬تاباند. شفیعی، م.، بذرافشان، ج.، ایران نژاد، پ.، 1399. توسعه یک مدل جفت شده سطح زمین-آب شناسی به منظور بهبود شبیه سازی جریان رودخانه در حوضه کرخه. در حال حاضر، کاهش عمق و حجم آب رودخانه کارون نگرانی بسیاری از علاقهمندان به محیط زیست را برانگیخته است.

البته در اکثر مواقع به دلیل بارش برف، جاده شمشک دیزین بسته است و باید از باز بودن جاده پیش از حرکت مطلع شوید. عکس: علیرضا جواهری. منبع عکس: mapio.netزاینده رود بزرگترین و پرآبترین رودخانه فلات مرکزی ایران است که از کوههای زاگرس مرکزی سرچشمه میگیرد و در کویر مرکزی ایران بهسمت شرق پیش میرود تا در نهایت به تالاب گاوخونی برسد. مجتمع تجاری ایران مال یکی از بزرگترین و زیباترین مراکز خرید تهران و خاورمیانه محسوب میشود که مدتی کوتاه از احداث آن میگذرد. پیست اسکی توچال یکی از بزرگترین پیستهای اسکی ایران محسوب میشود. ١- مقدمه در میان اقوام موجود در ایران ، قوم کرد به دلیل ریشه های تاریخی طـولانی مـدت و نیـز دربرداشتن انواع پاره فرهنگها و اجزای فرهنگی که ریشه در ایران باستان دارد و تا امروز نیز تا حد زیادی اصالت خود را حفظ کرده است از جایگاهی خـاص برخـوردار اسـت .

عبور رودخانه کن از میان روستا، باعث آبادانی منطقه شده. بسیاری از گردشگران برای آبتنی یا اتراق در کنار رودخانه به این منطقه میآیند. اما پاییز را میتوانید به عنوان بهترین فصل برای بازدید از آنجا انتخاب کنید. پژوهش رضایی (1390) با عنوان «تحلیل و تبیین خرافات در عصر صفوی» با روش توصیفی – تحلیلی، تأثیر و نقش خرافات در موضوعات سیاسی، مذهبی و فرهنگی را بررسی کرده است و آن را عاملی تأثیرگذار در تحولات سیاسی – فرهنگی جامعۀ ایرانی در دورۀ صفویه معرفی کرده است. وجود مسیر پیادهروی، پیست دوچرخهسواری، دهکده تفریحی شامل پینت بال، تنیس، بیلیارد، فوتبال دستی و تیراندازی در سالن ورزشی، پارک آموزش ترافیک، رستوران، آلاچیق، سرویس بهداشتی و بوفه از جمله امکانات این پارک است که آن را بسیار محبوب کرده است.

در این پیست امکانات رفاهی، خدماتی و اقامتی حرفهای و کاملی وجود دارد که میتوانید از آنها بهرهمند شوید. استخراج از هوا، یک راهکار دیگر است که میتواند در نواحی که در آن مه کمتری وجود دارد به کار گرفته است. نام فرات در کتیبة داریوش در بیستون یک بند 92 ذکر شده است. براساس الگوی تقسیمبندی پژوهشکدۀ مطالعات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام، تعریفی یکسان از مفهوم خرافه وجود ندارد بلکه تعاریف مختلفی دربارۀ آن مطرح شده است.

در این مناطق آب سطحی و منبع آب دائمی وجود ندارد. مسئله شوري آب هاي سطحي توسط برونزدهاي سطحي نمکي با توجه به کثرت و گستردگي سازندهاي نمکي در ايران بسيار مهم و قابل توجه است. است که در ایستگاه باران سنجی بر حسب میلی متر انجام می شود . تصاویر به یاریمان می آیند تا خاطره ی رود خروشان از ذهن هیچ کس پاک نشود! رود دالکی از دشت ارژن در استان فارس سرچشمه میگیرد و به سمت خلیج فارس نزدیک بندرعباس جریان پیدا میکند.

دیدگاهتان را بنویسید