شهرک غرب – نمایش محتوای تولیدات ویژه – صدا و سیمای سیستان و بلوچستان

همجواری شهر تهران با استانهای شمالی ایران امکان بهرهمندی از مناطق ییلاقی و چادر زدن در آنها را میسر میکند.جادههای هراز، دماوند در ورودی فیروزکوه و چالوس و همین طور ییلاقهای اطراف البرز و شهر کرج برای ساکنان پایتخت، از مفرح ترین مناطق ییلاقی و مناسب برای پیک نیک و چادر زدن هستند. ۵۷۰۰ متر مساحت این بوستان جنگلی، با امکاناتی مانند آلاچیقهای زیبا با منقل، زمین بازی، پیست موتورسواری و پاراگلایدر و کارگاه ساخت بالن و بومرنگ، مکانی مناسب برای پیک نیکی مفرح است. اگر اهل ماهیگیری هستید و برای پیکنیک آخر هفتهای در بین رودخانهها و دریاچههای نزدیک تهران به دنبال یک مقصد مناسب میگردید، یکی از گزینههای زیر را میتوانید انتخاب کنید.

به دریاچه که رسیدید، میتوانید از زیبایی یک دشت باز و پهناور لذت ببرید یا در اطراف قدم بزنید و کمی کوهنوردی کنید. به دریاچههای تار و هویر که رسیدید دیگر دستتان در انتخاب تفریح باز است. «پارک ساحلی دریاچه لواسان» نیز با امکانات رفاهی مناسب و آلاچیقهای محدود، امکان پیک نیک در فضای باز را برایتان میسر میکند. کاربردهای مختلف اینترنت باعث شده تا یادگیری مفاهیم مختلف در این رابطه ضروری شود و بدانیم برای استفاده از هر تکنولوژی، چه میزان اینترنت لازم و مناسب است. از تهران که به سمت فیروزکوه بروید، بعد از رسیدن به شهرستان دماوند از مسیر روستای چنار عربها فاصله زیادی تا دریاچه تار ندارید، دریاچه هویر هم در فاصله ۵۰۰ متری تار قرار گرفته است؛ دو خواهر آبی و زیبایی که در اثر لغزش زمین به وجود آمدهاند و منظره زیبایشان شلوغی شهر را از ذهنتان پاک میکند.

مسیر دسترسی به الیمالات هم جذاب است، از جاده چمستان که به سمت الیمالات در حرکت بودید، شیشه ماشین را پایین بکشید تا مه غلیظ و رطوبتی که از جنگل میآید همراه با بوی خاک خیس و برگ درختان ریههایتان را سرشار کند. سفر شمال در تابستان همیشه پرطرفدار است، اما اگر به اندازه دو روز آخر هفته فرصت دارید و میخواهید یک سفر یک یا یک و نیم روزه به شمال داشته باشید، وسایل پیک نیک را جمع کنید که راهی الیمالات شویم! جاباما جذابترین و خاصترین کلبهها و بومگردیها را در الموت دارد، جایی که میتوانید بیواسطه زندگی در روستا را برای یک آخر هفته تجربه کنید.

رود گاماسب از کوههای همدان سرچشمه میگیرد و به رود دیگری به نام سیمره در لرستان میپیوندد. تمام يا قسمتهاي بيشتري از استانهاي هرمزگان، بوشهر، خوزستان، ايلام، لرستان و چهار محال و بختياري و كهكيلويه و بويراحمد قسمتهايي از استانهاي كرمان، فارس، اصفهان، همدان و كردستان زير پوشش اين حوضه قرار دارند. مجموعه مذکور، امکانات تفریحی متعددی دارد که همراه با مجتمعهای خرید اطراف آن، به مکانی ایدئال برای تهرانیها و سایر افرادی تبدیل شده است که به این شهر سفر میکنند.آدرس و مسیر دسترسی: برای دسترسی به این مجموعه غرب اتوبانهای همت و همدانی خروجیهای مشخص دارند.

منبع عکس: parkchitgar.comاین پارک نیز در گذشته خارج از شهر تهران قرار داشت؛ اما اکنون در غرب تهران و منطقه ۲۲ قرار دارد. گردشگری طبیعت به طور عام عبارت است از بازدید از منطقه ویژه جهانگردی با هدف مطالعه و لذت جویی که منطقه میتواند طبیعی، اجتماعی یا فرهنگی باشد سبک زندگی مردم محلی، مناظر طبیعی، آثار باستانی و تاریخی منابع عمده گردشگری طبیعت محسوب میشوند (4). رویکرد به گردشگری طبیعت بهعنوان الگوی فضایی گردشگری در طبیعت، امروزه مورد توجه فراونی قرار گرفته است.

ورود به روستای وردیج رایگان است؛ اما برای بازدید از واریش باید ورودی پرداخت کرد.آدرس و مسیر دسترسی: از طریق اتوبان همت، بلوار پژوهش، شهرک دانشگاه شریف و خیابان اردستانی است. اگر میخواهید این رودخانه بسیار زیبا و رنگارنگ را ببینید، بهترین زمان برای بازدید در ماه آوریل است، زمانی که بارش باران پراکنده شده اما سطح آب رودخانه هنوز بالا است، البته پس از پایان یافتن بحران کووید – ۱۹! اگر قصد یک سفر کامل و تمام عیار به الیمالات دارید و میخواهید هیچ یک از زیباییها و جذابههای این دریاچه زیبا از چشمتان پنهان نماند، حتما به راهنمای مجله جاباما در مورد سفر به دریاچه الیمالات سری بزنید.

اگر در تهران ساکن هستید، برای حفظ سلامت جسمی و روحی بهتر است برخی آخر هفتهها را از شهر بیرون بزنید و جایی در دل طبیعت کمی از هوای پاک و سالم لذت ببرید و با آرامش و سکوت خارج از شهر، ذهنتان را آرام کنید. چیدانه به شما پیشنهاد می کند برای یک بار هم شده به این روستای بکر و سرسبز سفر کنید و از مواهب الهی در آن لذت ببرید و ایامی را به دور از دغدغه های شهر در کچه باغ های سبز آن قدم بزنید و از هوای پاک این روستا لذت ببرید.

اگر اهل دوچرخهسواری در طبیعت هستید، آن را با خودتان همراه کنید و اگر هم نه کنار این دریاچههای زیبا میتوانید کمپ بزنید و وسایل پیک نیک را به راه کنید، در آب خنک و مطبوع آن شنا کنید، ماهیگیری کنید و یا در کوههای اطراف کمی گشت و گذار کنید. اگر هم اهل چادر زدن نیستید و میخواهید در نزدیکی این دریاچهها اقامتگاه داشته باشید، سراغ ویلاها و اقامتگاههای دماوند بروید. شما هم اگر اهل سفرهای کوتاه و یک روزه و یک و نیم روزه هستید، بهترین مقصدها در در بخش «نظرات» به ما پیشنهاد دهید. به همین دلیل هم این دو دریاچه مقصد خوبی برای سفرهای کوتاه تابستانی هستند.

محمد صادق خیاطان- رئیس مرکز بررسیهای استراتژیک ریاست جمهوری در گفت و گو با یکی از شبکه های خبری تهران، درباره احیای زاینده رود، توضیح داد: در این راستا یک سری پروژه های سریع با موفقیت را دنبال می کنیم که در کوتاه مدت مردم نتیجه آن را خواهند دید. دسترسی به روستاهای «وردیج» و «واریش» داخل شهر تهران، برای بسیاری جالب توجه است. معنی: خیابانها پر از پسران و دختران است. این رودخانه از نظر میزان آب خروجی، در رده ششم جهان قرار دارد.

این بوستان با ۱۱۲ هزار متر مربع مساحت، در انتهای جنوب شرقی تهران و منطقه ۱۵ قراردارد. منبع عکس: seeiran.irتیر ماه سال ۱۳۹۱ در شمال غربی تهران، بوستان جوانمردان با ۱۵۰ هکتار مساحت، در منطقه پنج و ۲۲ شهرداری تهران تاسیس شد. در سال ۱۳۴۰ «مجتمع مسکونی شهرک غرب» در شمالغرب تهران، با طراحی و معماری مهندسان آمریکایی و براساس مدل نمونه برجهای مسکونی ایالات متحده آمریکا ساخته و به همین دلیل نام این منطقه شهرک غرب شد.در زمان حکومت محمدرضا شاه پهلوی، متخصصان و صنعت گرانی که برای گسترش فعالیتهای علمی و صنعتی به ایران آمده بودند، در «مجتمع مسکونی شهرک غرب» و چندخانه ویلایی آن زمان ساکن شدند و طرحهای شهرسازی به سبک جدید و کاملاً متفاوت با تهران قدیم توسط شرکتهای ساختمانی خارجی در زمینهای تقسیم شده اطراف روستای تاریخی خوردین آغاز شدند.

در بین نزدیکترین دریاچههای اطراف تهران، الیمالات یکی از خاصترینهایشان است که مسیر تقریبا ۴ ساعته و فاصله ۲۲۰ کیلومتری بین تهران تا نور را برایتان هموار میکند! در این نقش، نمادی از ایشتر که شاید با درخت زندگی پیوند دارد نیز دیده میشود. این روستاها مملو از باغستانهای میوه است که تابستانهای این منطقه را تماشایی میکنند. به دریاچه اوان که رسیدید تفریحات معمولا کنار دریاچه مثل قایقسواری انتظارتان را میکشد، اما پیشنهاد میکنیم برای لذت کامل از طبیعت زیبای این منطقه دقایقی را در آرامش به صدای پرندگان گوش دهید و در کوههای اطراف کمی پیادهروی و کوهپیمایی کنید، این آب و هوایی است که در شلوغیِ تهران نصیبتان نمیشود!

باغ پرندگان تهران از جاذبههای این بوستان جنگلی است. این است که توسط محل تلاقی رودخانه های Rio Grande و پرنیبا تشکیل شده است. پارک لویزان نیز از جمله پارک های تهران است که میتوانید در آنجا چادر بزنید.آدرس و مسیر دسترسی: به این بوستان از طریق قسمت ابتدایی اتوبان همت و پایین اتوبان بابایی است. در کنار دریاچه اوان چادر هم میتوانید بزنید، اما به یاد داشته باشید که شبهای قزوین حتی در تابستان هم خنک و برای بعضی سرد است، پس حتما یک پتوی مسافرتی یا روانداز سبک به همراه داشته باشید. یادتان باشد که حتی در تابستان هم کیسهخواب و پتو همراهتان باشد.

سازمانهای هواشناسی فرانسه پیش تر هشدار داده بودند که این سیل ممکن است شدیدترین سیل یک قرن اخیر در پاریس باشد. روستایی که با جاذبههای طبیعی و تاریخی خود همواره یکی از بهترین گزینههای ممکن برای جذب گردشگران و یکی از بهترین انتخابهای سفر است. این تغییرات در ساحل رودخانه وضعیتی مخالف همه بوجود آورده است. آبشار «لتمال» در نزدیکی روستای وردیج، آبشاری روان روی سنگهای پلکانی و بسیار زیبا است.ارتفاعات «پهنه حصار» و «امامزاده بیبی زرین قمر» از دیدنیهای اطراف واریش هستند. همچنین می تواند نشانه بهبودی از سلامت روان یا پردازش احساسات گذشته باشد.

5- ابرهایی که در ارتفاع بالایی هستند چگونه به نظر می ایند؟ معماری داخلی منازل و ویلا ها به عنوان مثال در شومینه،حمام،محل نگهداری گل ها،آکواریوم و … در مورد تاسیس ذوب آهن که در رژیم گذشته بنا شده این انتقاد وجود دارد که به دلیل نیاز این صنعت به آب باید در کنار دریا بنا می شد و یا در مورد پتروشیمی ها و پالایشگاه ها و… 19 – بچه ی خرگوش چه غذایی می خورد ؟ فیلم سینمایی جدید «چهار بچه و نصفی» به کارگردانی اندی دی امونی، جمعه ۲۷ اسفند ساعت ۹ از شبکه پنج پخش میشود.

آنها می­توانند ساعت های روشن روز را نزدیک آب های سطحی روشن بگذرانند و در شب به آب های غنی از مواد مغذی که در لایه های زیرین قرار گرفته شده، بروند (15). دینوفلاژله­ها این کار را به وسیله حرکت تاژک ها انجام می­دهند در حالی که سیانوباکترها عمقشان را بوسیله­ تغییر شناوری سلول ها تنظیم می­کنند. اما در این بخش قصد داریم تا شما را به سمت استان مازندران و جنگل لفور هدایت کنیم. در یک سمت این پارک پل طبیعت آن را به بوستان طالقانی و در سمت دیگر پل ابریشم این بوستان را به گنبد مینا، بوستان بنادر و بوستان نوروز وصل میکند.آدرس و مسیر دسترسی: این پارک در خیابان آفریقا، نرسیده به چهارراه جهانکودک و انتهای کوچه ژوبین قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید