سوالات علوم هفتم فصل 6 – هوم درس

2009. Linkages between Land Management Activities and Stream Water Quality in a Border Dyke-Irrigated Pastoral Catchments. China. Journal of Environmetal Management. Journal of Water Res. Iranian Journal of Environ, Health, Sci. Environment Sci & Pollut Res. Agriculture, Ecosystems and Environment. 14) Hanrahan, G., Gledhill, M., House, W.A., and Worsfold P.J. 9) Crosa, G., Froebrich, J., Nikolayenko V., Stefani, F., Galli, P., Calamari, D. 2006. Spatial and seasonal variations in the water quality of the Amu Darya River (Central Asia). 12) Hara, Y., Takeuchi, K., and Okubo, S. 2004. Urbanization linked with past agricultural land use patterns in the Urban fringe of a Deltaic Asian mega-city: a case study in Bangkok.

Landscape and Urban Planning,. 16) Meybeck, M. 2002. Riverine quality at the Anthropocene: Propositions for global space and time analysis, illustrated by the Seine River. 2002. surface water quality-nitrogen contamination in the Yellow River basin of China. 21) Teraoka, H., Ogava, M. 1984. Behavior of element in the Takahashi, Japan river basin. 15) Lake, J., Morrison, L. 1977. Environmental impact of land use on water quality: final report on the Black Creek project. 20) Schallenberg, M., Kelly, D., Clapcott, J., Death, R., MacNeil, C., Young, R., Sorrell, B., Scarsbrook, M. 2011. Approaches to assessing ecological integrity of New Zealand freshwaters.

رئیس حوضه آبریز زایندهرود با بیان اینکه در موضوع کشاورزی ضمن اصلاح الگوی کشت، باید نحوه مصرف را نیز در نظر بگیریم، افزود: اراضی تحت پوشش شبکههای آبرسانی رودخانه زایندهرود حدود 200 هزار هکتار است، همچنین در بالادست سد زایندهرود حدود 80 هزار مترمکعب اراضی داریم که این اراضی عمدتا یا از منابع رودخانه برداشت مستقیم دارند یا در قالب چاههایی است که از منابع آب زیرزمینی استفاده میشود. بهعنوان مثال، آب تهران بزرگ با جمعیتی بیش از ۱۳ میلیون نفر، از آبهای سطحی سد لار بر روی رودخانه لار در شمال شرقی تهران، سد لتیان بر روی رودخانه جاجرود در شمال، سد کرج بر روی رودخانه کرج در شمال غربی و همچنین بهوسیله آبهای زیرزمینی در مجاورت شهر تامین میشود.میزان غلظت گرد و غبار هوای شهر اهواز در خوزستان، گاهی تا دهها برابر حد مجاز میرسدهمچنین تخمین زده میشود که حدود ۶۰ هزار رشته قنات، هنوز هم در نواحی مرکز کشور در یزد، خراسان و کرمان برای مصارف خانگی و کشاورزی در نواحی روستایی و شهری مورد استفاده قرار میگیرند.

هرچند دیدگاه افراد در مسافرت میتواند بسیار متفاوت باشد، اما در مجموع با توجه به قیمت و به ویژه موقعیت این هاستل و البته برخورد مهربانانه کارمندانش، من آن را برای افرادی که در مسافرت امکانات هتل برایشان در اولویتهای نخست قرار نمیگیرد، به ویژه کسانی که به تنهایی مسافرت میکنند توصیه میکنم. نتایج تحقیق نشان میدهد ویژگی های ژئوتکنیکی رسوبات درشت دانه نسبت به عمق تغییر معنا داری ندارد و محدوده تقریبی گسترش زیر سطحی شن و ماسه رودخانه ای در گذشته، در محل هایی غیر از مسیر فعلی رودخانه، بوده است.

طبق برداشتهای میدانی متعدد و پرسش از ساکنان محله، اهالی نیز وجه تسمیه محله خود را به رویش زیاد پونه در مزارع قدیم اراضی پونک نسبت میدهند. این رودخانه از خروجی تونل چشمه لنگان واقع در ورودی شهر فریدونشهر آغاز شده و بعد از عبور از تعدادی از روستاهای سه شهرستان فریدونشهر، فریدن و چادگان به آب های کوهرنگ و چشمه دیمه می پیوندد تا زاینده رود بزرگ را تشکیل دهد. اما یکی از سرشاخه های زاینده رود، آب هایی هستند که از چشمه های شهرستان فریدونشهر یعنی مرتفع ترین شهر کشور همچون چشمه سراب به سمت این رودخانه سرازیر می شوند و از طریق رودخانه پلاسجان به زاینده رود می پیوندند.

در سالهای اخیر به دلیل رشد جمعیت و پیشرفت صنایع مختلف ، آلاینده هایی وارد آب آشامیدنی می شوند که در گذشته بسیار کمتر بودند و یا وجود نداشتند و ما امروزه با آنها مواجه هستیم. اکثر آمریکای جنوبی، جنوب صحرای آفریقا، چین جنوبی و هند با کسری های تامین آب تا سال 2025 مواجه خواهند شد؛ در این مناطق، محدودیت های اقتصادی برای توسعه آب آشامیدنی سالم و نیز رشد جمعیت بیش از حد، دلایل کمبود (آب) می باشند.

بر اساس گزارش نامبردگان اثر متقابل شوری و کاربرد علفکش رشد گیاه را به مراتب بیشتر کاهش داد و شوری اثرات منفی بیشتری بر کاهش رشد ذرت داشت. بیشترین شدت آلودگی (mean abundance) به ترتیب مربوط به P. (P.) cholodkowskyi (3/2±63/0) و Posthodiplostomum sp. و عابدینی ی.ع. 1384. آلودگی آب و منابع اصلی آلودگی های ابهر رود در استان زنجان. دلیل اصلی نامگذاری زاینده رود آن است که این رودخانه در طول مسیر خود روستاها،باغ ها و مزارع فراوانی را آباد وزنده می کند و بستر این رودخانه از سرچشمه تا مصب از خود زایش آب می کند و نامگذاری آن به زاینده رود به همین جهت است.این رودخانه از قدیم به نام های زاینده رود،زنده رود،زندرود،زرین رود،زرینه رود،زرن رود و زندک رود نامیده شده است.

از جاده کردان تا رسیدن به روستای اصلی حدود ۱۰ کیلومتر رانندگی است که البته مسیری سرسبز و کوهستانی است که جذابیت طبیعی این روستا از همین جاده اصلی شروع خواهد شد و تا آخر ادامه پیدا خواهد کرد. احداث تونل کوهرنگ و انتقال آب کوهرنگ به زاینده رود بر حجم آب آن افزوده و رفتار آن را تقریباً منظم ساخته است. وی تأکید کرده است: حجم بالای فلزات سنگین موجود در رودخانه ارس که ناشی از سرازیر شدن پسماندهای صنعتی ارمنستان هست دلیل آلودگی آب ارس و شیوع سرطان در منطقه است. بعد از حفر تونل چشمه لنگان حجم زیادی از روان آب ها و چشمه های فریدونشهر که تا پیش از آن به سمت رودخانه دز سرازیر بودند از طریق این تونل به سمت زاینده رود هدایت شدند و آب غالب رودخانه پلاسجان را تشکیل دادند.

اما با توجه به کوچک بودن شهر و محدود بودن اقامتگاهها، ویلاها و سوئیتهای متعددی نیز در سامان اجازه داده میشود. دولت هلند این طرح را بزرگترین عملیات عمرانی برای مقاله با سیل در جهان معرفی کرده است. یونانی ها از کلمه ” اروپا ” برای اشاره به یونان، یعنی منطقه ای که در آن ساکن هستند ، استفاده کرده اند. او اکنون به بازیگری ادامه می دهد و جزء بازیگران پرکار استرالیا می باشد. وی سال 1954 به دنیا آمد و همچنان به کار بازیگری خود ادامه می دهد.

۱۹ نقطۀ دیگر متعلق به آثار و محوطههای فرهنگی هستند که دورههایی از مفرغ، آهن، تاریخی و اسلامی را دربردارند که از لحاظ کارکرد احتمالا محوطههای مسکونی، قلعههای نظامی و دفاعی و قبرستان بودهاند. به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از گرگان، اگر چه تنها چند روز دیگر تا شروع بهار ۱۴۰۰ و زیباییهای دل انگیزش نمانده است، اما زیباییهای زمستان هم بسیار دیدنی اند از جمله طراوت بسیار دل انگیز رودخانه برفی زیارت گرگان. حشرات آبزی گوناگون،مارهای آبی،لاک پشت ها در این رودخانه به چشم می خورند.این رودخانه در برخی نقاط باعث پدید آمدن زیستگاه های متنوعی برای گونه های جانوری شده است که در نوع خود بی نظیر است.

و باغوند، ا. 1393. ارزیابی کیفیت آب رودخانه دره رود برای آبیاری با بهره گیری از رویکرد پایدار مدار حفاظتی و مدل CCME-WQI. تمایل سبک وی به معنویت و عرفان اسلامی با فرم جدیدی از مثنوی-ملهم از مثنوی مولوی- در شعر معاصر بینظیر است. زلالی آب در کنار این طبیعت زیبا، فرتساسکا را به بهشتی برای ورزشهای آبی مانند شنا، غواصی و کایاک سواری تبدیل کرده. پس از آن شهرستانهای خرمشهر و آبادان را طی میکند و در ۸ کیلومتری جنوب اروند کنار به خلیج فارس میریزد. مسیر رودخانه را به پیش گرفته و از زیبایی های آن استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید