زیباترین و مهمترین رودهای ایران

اما اين که آيا منابع آب موجود در افغانستان به آن حدي است که هم نيازمندي اين کشور را رفع کرده و هم در جهت رشد و توسعه اقتصادي و سياسي از آن بهره گرفته شود؟ اگر هم از سمت جاده چالوس بخواهید بروید باید به سمت شهرستان نور رفته و از آنجا به سمت لاویج حرکت کنید که در فاصله ۲۵ کیلومتری نور قرار گرفته است. عکاس: حسین رضوانیاناگر برای لذت بردن از پیک نیک یک روزه خود بهدنبال مقصدی رویایی میشد، وسایل کمپتان را بردارید و به روستای «چلاو» در ۱۶۰ کیلومتری تهران بروید. تفریح دلچسب خود را با فعالیتهای مفید ورزشی همراه کنید و لذت ببرید.

مفید هستند. در هر سنی که باشید میتوانید از این دستگاهها استفاده کنید. روستای ویستان در نزدیکی دریاچه قرار دارد که برای استراحت و رستوران میتوانید به آنجا مراجعه کنید. رستوران گلابدره با غذاهای خوشمزه و با کیفیتی که دارد، میتواند گردش شما را تکمیل کند. فضای سبز وسیع این مجموعه برای پیادهروی و گردش در هوای سالم نیز مناسب است. چشمههای آب نیز در همین مسیر وجود دارند. به همین دلیل، مسیرهای آن شیب تندی دارند. بسیاری از مخاطبان این سریال را بسیار دوست دارند و با فصل اول سریال بسیار خو گرفته است و بی صبرانه منتظر فصل دوم آن بوده اند.

میباشد. میتوانید با رعایت نکات ایمنی، یک آبتنی با نشاط در این دریاچه داشته باشید. برای رفتن به این آبشار میتوانید از همان ابتدای ورودی کوه شروع کنید. همچنین یک هتل آپارتمان مناسب با ۱۳ اتاق در لاویج وجود دارد که وقتی پنجرههای آن را باز کنید نمای جذاب از کوه و جنگل پیش روی شما خواهد بود. البته کوهنوردی در این هوای پاک و طبیعت زیبا، واقعا هم جذاب و فرحبخش است. این رودخانه از غرب امامزاده قاسم و زیر پل خیابان دربند عبور میکند.

بنای امامزاده شاهزاده حسین با پلانی مدور که دارای ۳۴ کنگره به ارتفاع شش متر بر روی بدنه و گنبد دوپوش از نوع عرقچین با شیوه آجر سنتی به صورت معمولی و رگ چین میباشد و از این نظر جزء بناهای زیبا و استثنائی محسوب میگردد که در فهرست آثار ملی ثبت شده است. گلاب دره از اطراف به امامزاده قاسم و دربند متصل میشود. یک نفر با حملات خفیف و دیگری با حملات شدید روبهرو میشود که بنابر محل ایجاد ضایعه در نقاط مختلف مغز یا نخاع متفاوت است. هرگاه خسته شدید میتوانید از این سکوها استفاده کنید.

میتوانید به راحتی در این بوستان قدم بزنید و خاطره خوشی از این پیک نیک در ذهن بسپارید. اما قرن ها طول کشید که انسان ها به این نتیجه دست یافتند که حواس بینایی، بویایی و چشایی نمی توانند تنها ملاک های تشخیص کیفیت آب باشند. مسیر تندرستی گلابدره حدودا 6 کیلومتر طول دارد. فاصله روستا تا چمستان حدود ۱۸ کیلومتر است. از نوشهر که به سمت کوههای البرز بروید، بعد از حدود ۲۰ کیلومتر، در جادهای جنگلی به دریاچه میرسید. بعد از گذر از یک سربالایی تند و حدودا 45 دقیقه پیادهروی، آبشار را خواهید دید.

وجین دوم: بعد از ۱۰ روز از وجین اول دوباره مابقی علف های هرز را از زمین در می آورند. البته انتظار نداشته باشید در روزهای اول بهار و تعطیلات نوروز نصیب زیادی از زیباییهای زایندهرود ببرید چراکه در این ایام، در آن دور و اطراف جای سوزنانداختن پیدا نخواهید کرد، چه برسد به قدمزدن و عاشقی کردن و دل به زیبایی زایندهرود سپردن. وجود پلههای این بوستان، قدم زدن و راهپیمایی را آسانتر کردهاست. در این جنگل یک پارک جنگلی دارای امکانات مناسب مانند آلاچیق، سرویس بهداشتی و سکوهایی برای چادر زدن قرار گرفته است. این محوطه، قدم زدن و پیادهروی را بسیار راحتتر و لذتبخشتر کردهاست.

برکه و آبنمای بوستان گلابدره تهران، شادابی و طراوت این بوستان را دوچندان کردهاست. پیست دوچرخهسواری گلابدره تهران، فضایی عالی برای یک فعالیت ورزشی سالم فراهم کردهاست. دریاچه گلابدره تهران، محلی عالی برای تفریحات متنوع مانند ماهیگیری و … لانه برای جانوران چه فایده هایی دارد؟ در این روستا خانههای بومی زیادی وجود دارد که به راحتی میتوانید آنها را اجاره کنید و به صورت خانوادگی نیز از آنها بهره ببرید. میتوانید روی غذای رستوران گلابدره تهران حساب کنید. این هتل آپارتمان پارکینگ دارد، اما رستوران و وایفای را در آن نمیتوانید پیدا کنید.

شهرسازی متفاوت، برجهای مدرن و خانههای ویلایی که به سرعت در این سالها بنا شدند، شهرک غرب را به یکی از نمادهای شهری جدید ایران تبدیل کرد.به دلیل وزش دائمی باد از غرب به شرق در تهران و نیز پالایش هوا توسط انبوه درختان بوستانها و کوههای مجاور، شهرک غرب از مناطق خوش آب و هوای تهران به حساب میآید و از هوای بمراتب بهتری نسبت به سایر مناطق شمالی شهر برخوردار است. بنابراین درختان کنونی دره، سن زیادی ندارند. این همجواری باعث شدهاست که کوهنوردان زیادی از این مسیر برای صعود به قلهها استفاده کنند. گویا شاه عباس تلاشهای زیادی برای انحراف آن به سمت زاینده رود میکند که همه بی نتیجه میماند.

در این میان پارک آبی ایرانیان، استانداردترین پارک آبی مشهد به شمار میرود، چرا که سمت مشاور سازنده این پروژه برعهده بزرگترین شرکت طراح پارکهای آبی دنیا، یعنی شرکت کانادایی White Water Park، بود. این رودخانه از میان بیشتر شهرهای اصلی در کاسایی میگذرد. آلاچیقهای متعدد این مجموعه تفریحی، محیطی مناسب برای گردش و پیک نیک به وجود آوردهاست. میتوانید وسایل پیک نیک خود را به همراه داشته باشید. در کنار پیادهروی و کوهنوردی، میتوانید از دستگاههای ورزشی بوستان گلابدره تهران نیز استفاده کنید.

کنار آبشار با آب زلال و صدای دلنشین جریان آب، دورهمی کوچکی با دوستان یا خانوادهتان تشکیل بدهید. برقراری ستاد احیای زایندهرود مشابه آنچه برای دریاچه ارومیه تشکیلشده، میتواند در جریان پیگیریهای مستمر و احیای این رودخانه ثمربخش باشد. در کنار این دره نیز محلهای به همین نام وجود دارد. دیگه سواحل رودخانه برای ملت شده آرزو که برویم کنار رود و زیر اندازی کنار جریان آب بیندازیم و از منظره آب و سر سبزی لذت ببریم.

دیدگاهتان را بنویسید