در دیلمون زایمان بدون درد بود

ابتدا مرزبانی ناجا مطالب مطرح شده را رد کرد و وزارت خارجه آمادگی خود را برای بررسی ماجرا اعلام نمود. عباس موسوی ، سخنگوی وزارت خارجه هم ادعاهای مطرح شده را تکذیب کرده است! ” همان گونه که پیشتر توسط مقامات مختلف کشورمان بیان شد اخبار منتشره مبنی بر اینکه تعدادی از اتباع افغانستان توسط مرزبانان ایرانی مجبور به بازگشت به افغانستان با عبور از رودخانه هریررود شده و دچار حادثه شده اند را قویا تکذیب می کنیم. جمهوری اسلامی ایران ایران تاکنون گزارش ها در این باره را تکذیب کرده است! دولت افغانستان می گوید تاکنون ۱۸ جسد را در این رابطه از آب گرفته است!

تحقیقات در رابطه با گزارش های مبنی بر رفتار نادرست با مسافران افغان در امتداد مرز افغانستان و ایران و شهادت شماری از آنان، ادامه دارد. در این تحقیق با توجه به سابقه تحقیقات انجام شده در شرایط مشابه، در سطح بین المللی، در استان آذربایجان غربی و هم چنین سایر استان ها، دو روش از روش های محاسبه جریان زیست محیطی، در محل ایستگاه انتخاب شده آب سنجی پایین دست سد در حال بهره برداری ساروق چای در حوضه آبریز زرینه رود، انتخاب و استفاده شده اند.

در طول سال بهجز در مواقع بسیار پربارش هیچگاه نشان طغیان و جریان تند آب در آن پیدا نیست. این جریانها که شرایط مستعد نگهداری مجموعهای از زیستگاه های آبی و فرآیندهای اکوسیستم را فراهم می کنند، در ادبیات موضوع تحت عناوین جریان زیست محیطی، نیاز آب زیست محیطی، تقاضای آب زیست محیطی، شناخته شده و محاسبه این جریانها، ارزیابی جریان زیست محیطی نامیده می شود. 4 – چند ماده نام ببر که باید آنها را در جای خنک یا سرد مثل یخچال نگهداری کنیم ؟

آب ها در دریاها ، اقیانوس ها ، رود خانه ها ،چاه ها ، قنات ها ، یخچال ها ( برف های روی کوه ها ) وجود دارد . احداث سازه های مختلف نیز چنین تاثیری دارد . پس از اینکه مردم خوزستان در مهرماه 92 اقدام به تشکیل زنجیره حفاظت از کارون کردند برخی از پژوهشگران عرصه محیط زیست نیز اقدام به تشکیل کنفرانس ملی رودخانه کارون برای بررسی ظرفیتها و تهدیدهای این رودخانه عظیم کردند. برخی مقام های محلی در افغانستان و رسانه های این کشور مدعی هستند که مرزبانان جمهوری اسلامی ایران تعدادی از مسافرانی را که به صورت قاچاقی قصد ورود به ایران داشته اند را وادار کرده اند که به رودخانه هریرود بپرند و برگردند!

کشور جمهوری اسلامی ایران و افغانستان روابط بسیار خوبی با یکدیگر دارند و مرزبانان نیروی انتظامی با رأفت اسلامی ضمن حراست از مرزهای ایران اسلامی در مبادی های ورودی و خروجی در تردد قانونی به برادران افغانی خدمت رسانی می کنند؛ لذا این اتهامات بیشتر تلاش مذبوحانه ای در راستای دور کردن دو ملت است، در حالی که دوستی و برادری دو کشور، تضمین های تاریخی دار دارد. تعدادی از کارگران افغان که قصد ورود غیرقانونی به ایران را داشته اند، ادعا کرده اند که سربازان مرزبانی جمهوری اسلامی ایران ده ها نفر را پس از یک شب بازداشت، به رودخانه هریرود انداخته اند و موجب غرق شدن آن ها شده اند.

ساعت کاری سرزمین موج های خروشان مشهد همه روزه از ساعت 9 صبح تا 22 شب می باشد. همچنین ویدئویی در این باره منتشر شده است و تعدادی از افغان ها این ادعا را مطرح کرد اند. چون این غذاها علاوه بر دادن انرژی به بدن ، مواد لازم و بعضی از ویتامین ها را نیز به بدن ما می رسانند . سد ساروق چای بر روی رودخانه ساروق به همراه چم چغاتو، خورخوره از سرشاخه های زرینه رود، در حوضه آبریز دریاچه ارومیه می باشند. هر حوضه آبریز بزرگ از چندین حوضه آبریز کوچک تشکیل شده است. حوضه های آبریز مهم هستند چرا که کیفیت آب یک رودخانه به تمام اجزای داخل حوضه آبریز و مهمتر از همه، به تأثیر متقابل انسانها در آن بستگی دارد.

و شهر اهواز داخل حوضه آبریز رودخانه کارون میباشد. یکی دیگر از ویژگیهای مهم این هاستل، نزدیکی نسبی آن به پایانه اتوبوسرانی شهر (Urban Transportation Terminal) است که در خیابان Republica Argentina قرار دارد. مار چلیپر (Natrix tessellata) متعلق به خانواده کلوبریده (Colubridae)، نیمه­آبزی و روز فعال بوده و در اکثر مناطق ایران انتشار دارد. مار چليپر (Natrix tessellata) متعلق به خانواده کلوبريده، نيمه آبزي و روز فعال بوده و در اکثر مناطق ايران انتشار دارد. این معنای افلاطون از آیرونیک بار معنایی منفی دارد و گویی اینگونه سخنی فاقد ارزش ادبی و مغایر با اخلاق است؛ ولی رومیان با تکیه بر ارزش بلاغی کلام آیرونیک همسو با افلاطون نیستند» (همان: 25). «در سیسرون، «Ironia» بار منفی واژه یونانی را ندارد.

پل معلق پارک نهج البلاغه، به پل معلق آسمان نیز معروف است؛ اولین پل معلق تهران است که دو پارک نهج البلاغه و پردیسان را به هم متصل کرده است. سمسای صابری با سال ها تجربه و سابقه آماده خرید لوازم خانگی دست دوم در پونک و سایر نقاط کلان شهر تهران می باشد. مدت های مدیدی به طول انجامید لکن نتیجه مثبت از کار در آمد و نهایتاً توافق طرفین ، منجر به تشکیل کمیسیون مختلط تعیین و تحدید حدود سال 1334 و 1335 گردید . مرکزی، جنگلی کهن­تر با بیش از یک میلیون سال قدمت هستند (1)، بنابراین این مطالعه میتواند از لحاظ جامعه­شناسی گیاهی و شناسایی تیپ واقعی جنگلهای اروپایی مؤثر واقع شود.

از شاخه های رودخانۀ تالار می باشد.از دامنه های شمالی کوه گرو واقع در 22 کیلومتری جنوب خاوری قائم شهر سرچشمه می گیرد. گوهررود هم از ۷۰۰ متری کوههای سراوان سرچشمه میگیرد، پس ورود از جنوب به شهر رشت به زرجوب میپیوندد. زرجوب از کوههای کم ارتفاع هزار مرز، نیزه سر، جوکلبندان و کچا از حدود ۲۵ کیلومتری جنوب شهر رشت سرچشمه میگیرد، پس از عبور از منطقه «بهدان» و «چوماچا» و پیوستن به رودخانه گوهررود، رودخانه پیربازار رود را تشکیل میدهد به بخش شرقی تالاب انزلی وارد میشود. درختان انجیلی ایران تا ارتفاع 15 متر میرسند. بارش باران در ایران بسیار فصلی است و اغلب بارندگیها در فصلهای پاییز و زمستان اتفاق میافتند.

البته عددهای ضد و نقیضی درباره تعداد افغانستانی هایی که به آب انداخته شده اند، ذکر شده است! این افراد مدعی هستند مرزبان ها به زور اسلحه، کارگران را مجبور کردند به آب بپرند! اختلافات تا اسفندسال1351 ادامه یافت تا عاقبت موضوع حقّابه از رود هیرمند دوباره به وساطت کشید.در ان زمان کمونیستها در افغانستان روز به روز نفوذ و حضور بیشتری پیدا میکردند،هم شاه ایران و هم دولت امریکا مایل بودند که اختلافات کوچک موجب دور شدن افغانستان از ایران نشود.لذا آمریکا میانجیگری کرد و یک هیأت بی طرف متشکل از رئیس ادارة آبیاری شیلی، مهندس مشاوری از ایالات متحده آمریکاویک مهندس از اداره منابع آب کانادا تشکیل شد.در نتیجه قضاوت هیأت بی طرف مذکور، از این قرار بود که 22 متر مکعب در ثانیه از آب هیرمند در منطقة دلتا، از آنِ ایران باشد که در اثر اعتراض ایران 4 متر مکعب به آن اضافه شد.

در انتها لازم به بیان است اشرف غنی ، رئیس جمهوری افغانستان، دستور داد برای بررسی غرق شدن افغان ها در مرز ایران یک هیأت حقیقت یاب تشکیل شود. در تاریخ ششم ماه می ۲۰۱۲، با اعلام نتایج رسمی انتخابات ریاست جمهوری فرانسه، فرانسوا اولاند، کاندیدای سوسیالیست توانست نیکولا سارکوزی، رئیس جمهور قبلی این کشور را شکست داده و به عنوان رئیس جمهور فرانسه انتخاب شود. لازم به بیان است براساس ادعاها این اتفاق در دهانه ذوالفقار ، شمالی ترین نقطه مرز ایران و افغانستان رخ داده است! به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، رودخانه کارون پرآبترین و بزرگترین رودخانه ایران است که اکنون به دلیل سیاستهای غلط در انتقال آب برای مصارف کشاورزی و صنعتی به نهر کوچک و کم آبی شبیه شده است.

برای آگاهی سازی نیاز به انجام گردهمایی و نشستهایی بود که از طریق کنفرانس ملی رودخانه کارون عملی میشد. بخش عمده آب زیرزمینی، سرانجام از طریق چشمه، چاه یا قنات، مجدد به سطح زمین راه می یابد. این امر باعث می شود که شایسته مقام دوم در میان طولانی ترین رودخانه های آمریکای جنوبی باشد که فقط رودخانه آمازون از آن عبور می کند. این رود بعد از طی مسیر دیلمان، سیاهکل، لاهیجان و لنگرود راهی چمخاله میشود.

فاضلی: رودخانه کارون به عنوان مظهر حیات مردم استان خوزستان است که ظرفیتهای آن میتوانست بار سنگینی چند بُعدی را از دوش مردم استان خوزستان بردارد. برایم یک بشقابِ بزرگ آوردند از برنج و لوبیا، با گوشت گاوِ فراوان بود و سالادِ کنار بشقاب؛ که یکی از غذاهای مورد علاقة مردم برزیل است. در این مطلب از جدولیاب، توضیحاتی درباره ماجرای کشته شدن ۵۷ مهاجر افغانی در رودخانه هریرود توسط نیروهای مرزبان ایرانی خواهیم داشت! ” محمد حنیف اتمر ، سرپرست این وزارتخانه با دریافت گزارش ها مبنی بر کشته شدن مسافرین افغان در مرز این کشور با ایران، شدیدا ابراز نگرانی کرده است و خواستار تحقیقات همه جانبه شد.

دیدگاهتان را بنویسید