دانلود کتاب جنگ و صلح Pdf رایگان – ایران فراز

در سال 38 ق و به فاصله يك سال از جنگ صفيّن، سومين و آخرين جهاد حضرت با گروه خوارج در منطقه «نهروان» آغاز شد. رئیس هیئت روسیه در مذاکرات با اوکراین روز جمعه اعلام کرد که مواضع دو کشور در مورد وضعیت بیطرفی اوکراین به هم نزدیکتر شده و در موضوع غیرنظامی کردن اوکراین نیز پیشرفتهایی حاصل شده است. مقامات محلی خارکیف در اوکراین اعلام کردند روز پنجشنبه دستکم ۲۷ نفر در این شهر محاصره شده در شمال شرق اوکراین بر اثر گلوله باران نیروهای روس کشته شدند. دو نفر از شيعيان را مشاهده كردم كه اختلاف دارند، پس از تحقيق و پرس و جو معلوم شد كه اختلاف آنها به خاطر چهار صد درهم است.

رشد شخصیتی افراد در مواجهه با این جنگ به خوبی در کتاب نشان داده شده است و ما میبینیم که در جنگ، آدمهای بیگناهی حضور دارند که زندگی برای آنها میتوانست به طور کلی متفاوت باشد. متخصصان جنگ نرم، ضمن تهديد و ترساندن مخاطبان به طرق مختلف به آنان چنين القاء مي كنند كه خطرات و صدمه هاي احتمالي و حتي فراواني بر سر راه آنان ممكن كرده است و از اين طريق، آينده اي مبهم و توام با مشكلات و مصائب براي افراد ترسيم مي كنند. اما چه کار کنیم تا بتوانیم با بهرهگیری از ساز و کارهای مختلف از اعمال تهدیدات نرم پیشگیری کنیم و یا از دامنه اثرات اجتماعی فرهنگی و سیاسی آن ها را کاست و یا از میان برد.

جنگ الکترونیک طی جنگها مختلف ارزش خود را نشان داده ولی جنگ ویتنام و جنگ سال 1973 اعراب و اسرائیل به شکل خاص اولین انها بود. البته این حمله تنها یک فریب بوده و آلمانی ها حمله دوم خود به فرانسه را آغاز کردند که با محاصره نیروهای متفقین و وادار کردن آن ها به خروج از منطقه و تصرف اروپای مرکزی همراه شد. همچنین شرکت آلمانی BASF علاوه بر مالکیت ۶۷ درصدی سهام شرکت روسی Wintershall Dea، تولیدکننده نفت و گاز و فعال در پروژه نورد استریم ۲ است و ۱۲ سایت فعال تولیدکننده مواد شیمیایی در روسیه دارد.

یک شاهد دیگر درباره نوع هواپیماهای بمبارانشده در این حمله گفت که دو هواپیما در این هجوم دچار آسیب شدهاند که یکی از آنها هواپیمای ۷۰۷ و متعلق به شرکت هواپیمایی بود و دیگری یک فروند هواپیمای سی۱۳۰ بود. این جنگ (جهاد ابتدایى)، مشروط به تشکیل دولت اسلامى از سوى امام معصوم علیهالسلام و یا به امر ایشان است و بر تعدادى از انسانها که واجد شرایط براى شرکت در جهاد هستند، واجب مىشود.

ابتدای فوریه فرماندهان ارتش میانمار دست به کودتای نظامی زدند که در پی آن رهبران ارشد از جمله رئیسجمهوری و آنگ سان سوچی مشاورش را بازداشت کردند. میتوان ان را به شکل غلاف روی یک جنگنده و یا بالگرد نصب کرد و یا برای این کار هواپیما و بالگردهای مخصوص توسعه داد . در حالی که در سال 1965 و1966 ارتش امریکا برای اولین بار با سامانه پدافند هوایی در ویتنام روبرو شد تلفات بسیار بالای داد ولی به سرعت دست به تجهیز جنگنده های خود به غلاف جنگ الکترونیک زد.

اگرچه جنگنده های پیشرفته غلاف جنگ الکترونیک حمل میکنند برخی نیز دارای جنگ الکترونیک داخلی هستند . جنگ الکترونیک که ECM نیز گفته می شود اقدامی در جهت ایجاد اختلال در کارکرد برخی از تجهیزات الکترونیک نظامی چون ارتباطات رادیویی ، امواج راداری، امواج الکترو نوری، لیزری ، سونار و موارد مشابه است. در جنگ جهانی اول نیز هر دو طرف همواره تلاش در ایجاد اختلال روی سامانه های ارتباطی هم داشتند از جمله تلاش بسیار توسط انگلستان برای قطع ارتباط رادیویی کشتی های المانی با فرمانده ای خود در المان شد. تجهیزات جنگ الکترونیک برای نیروی زمینی برای ایجاد اختلال روی مکالمات دشمن و یا ارتباط ماهواره ای است .

ولی جنگ الکترونیک تنها مخصوص نیروی هوایی نیست امروز جنگ الکترونیک زمینی نیز بسیار گسترش یافته. در ادامه سرکوب پدافند در ویتنام اغاز شد و تنها شامل جنگ الکترونیک نمی شود در واقع قبل از اغاز جنگ الکترونیک مسئله حمله به سکوهای پدافندی و نابودی سیستم دفاعی بود. عجيب است كه در مظانّ اجابت دعا انتظار داريم خداوند متعال تمام گناهان و خطاهاى ما را بخشيده، و قلم عفو بر جرائم اعمالمان بكشد، امّا نسبت به خطاى ديگران، گاه سالها كينه آن را در سينه نگه مى داريم، و به هيچ وجه حاضر به بخشيدن او نيستيم. هر گاه ترکیبی از مولفه های ذکر شده مورد استفاده قرار گیرد به نوعی جنگ هیبریدی در جریان است.

جنگ الکترونیک بر ضد رادار به شکل ساده بدین گونه انجام می شود که سامانه جنگ الکترونیک با دریافت امواج رادار دشمن و تجزیه و تحلیل ان تلاش میکند تا امواج مشابه ای را تولید کند. رادار ها تلاش میکنن با تغییر فرکانش و یا طول موج خود در هنگام جنگ الکترونیک اثر ان را کاهش دهد این تاکتیک است که از دهه 1970 وارد عرصه نبردش ولی سامانه های جنگ الکترونیک موفق شدند به سرعت توان ایجاد طول موج باندهای مخااف را داشته باشند. 5. اين كه چرا حضرت، خود اقدام به محاكمه قاتلان عثمان نكرد، بايد گفت: همان گونه كه از تاريخ و نيز كلمات امام(عليه السلام)استفاده مى شود،43 قاتل عثمان شخص واحدى نبود، بلكه وى در جريان يك انقلاب كشته شد كه در آن هزاران نفر از اهالى مدينه، بصره، كوفه و باديه نشينان شركت كرده بودند.

4. احتمال حمله به مردم بى دفاع:لشكريان حضرت، كه با تجهيزات و آمادگى كامل در حال حركت به سوى جنگ با معاويه بودند، با مشاهده اين اوضاع و شنيدن اخبار قتل هاى زنجيره اى كه شامل زن و بچه نيز مى شد، نمى توانستند خانواده هاى خود را در كوفه، در كنار قرارگاه خوارج، گذاشته و با آرامش خاطر به جنگ با شاميان در مسافت هاى دور بپردازند; چرا كه امكان اين وجود داشت كه خوارج از عدم حضور امام(عليه السلام)در كوفه و اشتغال لشكر به جنگ با معاويه، از فرصت استفاده كرده، به كوفه حمله نمايند و مردم آن را بكشند.

حضرت در اوايل حكومت خود، با فرستادن نمايندگانى به سوى معاويه، از او خواست با حضرت بيعت كند و در اولين فرصت، شام را ترك كرده، به سوى حضرت بشتابد.31 اين كار براى معاويه گران تمام مى شد; چرا كه مساوى با از دست دادن حكومت چندين ساله خود بر شام بود. از طرفی کشور مداخله کننده نباید از مداخله خود، هیچگونه منفعتی خارج از چارچوب آرمان عادلانه ی خود ببرد.

دیدگاهتان را بنویسید