او این مرحله را بزرگداشت نامید

براساس محل نمونه ها در نمودار ویلکوکس ردههای آب شامل C4S,C4S1,C3S1 می باشد که بترتیب رده اول شور و برای کشاورزی با اعمال تمهیدات لازم مناسب می باشد ولی بقیه رده ها خیلی شور و برای کشاورزی مضر می باشند. رودخانه اترک، شرب، کشاورزی، صنعت، دام، نمودار شولر،نمودار ویلکوکس 1387-1386 رودخانه اترک، شرب، کشاورزی، صنعت، دام، نمودار شولر،نمودار ویلکوکس ایستگاه مراوه تپه استفاده شد. این رودخانه پس از گذشتن از قازانقایه تا دشتهای ساحلی دریای خزر به نام اترک سفلی معروف است که مساحت حوزه این قسمت حدود ۸۵۹۷ کیلومتر می باشد، که درچات نیز رودخانه سومبار ترکمنستان به آن می پیوندد.

سومبار: رود شوری است که از ارتفاعات کوپت داغ در ترکمنستان سرچشمه گرفته و از سه شاخه ترکان و چندر و سمبار تشکیل شده است. در نهایت این دو شاخه پس از طی حدود چهل کیلومتر در منطقه بند قیر جنوب شوشتر به یکدیگر میپیوندند و با ادغام با رود دز، کارون بزرگرا تشکیل میدهند. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصر اترک، بعد از ظهر روز گذشته جسدی مجهول الهویه از رودخانه عصر اترک توسط نیروهای انتظامی کشف و برای تشخیص هویت در اختیار پزشکی قانونی قرار گرفت. که حمل و نقل بسیاری از کالاها توسط آن انجام می گیرد.

و در تابستان بسیار گرم تهران روستای واریش دارای آب و هوایی خنک و خوش است و مقصد و تفریح گاه بسیاری از گردشگران قرار می گیرد. در این منطقه چشمه ای است که دارای آبی سرد و گوارمی باشد، ودر کنار این چشمه مکان بسیار خوبی برای سپری کردن یک آخر هفته به یادماندنی است. این رود حدود ۲۷٬۳۰۰ کیلومتر مربع را آبیاری (زهکشی) میکند، اما به جهت مصرف زیاد، آب آن فقط در مواقع سیل تا دریا ادامه مییابد. وجود عناصر مشترک در قصههای مثنوی در عین حال که آنها را به هم شبیه میکند، مؤید قصة عشق است کز هر زبان که شنیده شود نامکرر است.

و رودخانهای که از میان یک مزرعه عبور میکند، میتواند نمادی از زندگی و تغذیه باشد. که در زمان های قدیم خودش یک سرزمین پادشاهی مستقل بوده است قرار دارد. آنچه مورخان گفته اند تا زمان شاه عباس این رودخانه بزرگ به کارون می ریخته و شاه عباس بسیار تلاش مبکند که این رود خانه را به زاینده رود ملحق کند که نمی تواند. یکی دیگر از مواردی که باید در مورد این مسجد بدانید این است که مردمان مهمان نواز بلوچ با لباسهای سفید خود در این منطقه از گردشگران استقبال می کنند و در زمان بازدید شما می توانید با مردم خونگرم این منطقه معاشرت داشته باشید و آنها را بیشتر بشناسید.

میگوید: «پولدارها همه رفتند، ما مردم فقیر بدبخت ماندهایم. اگر قصد خرید خانه یا آپارتمان در این منطقه را دارید، در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا از ویژگی های این منطقه بیشتر آگاه شوید. حسین هراتی اظهار داشت: متاسفانه فاضلاب واحدهای صنعتی و بعضا فاضلاب انسانی به رودخانه اترک رهاسازی می شود که این امر دغدغه ما هم است. این منطقه به لحاظ داشتن منابع آبی، آثار تاریخی، فرهنگی و آثار فیزیکی – طبیعی جلوه های زیبایی دارد که دارای ارزش اکوتوریستی است.

براساس میزان TDS نمونه های آبی بجز ماههای آبان، فروردین و اردیبهشت که دارای کلاس شیرین اند در بقیه ماهها دارای کلاس لب شور هستند. در برخی از نمونه ها نسبت Ca/Mg کمتر از 1 می باشد . و با گرفتن شيريني از ساقدوش بزرگ در دست راست داماد حنا مي گذارد . محمد پاکمهر همچنین با تقدیر از خدمات پتروشیمی استان در منطقه اظهار داشت : با توجه به اینکه سالهاست این رودخانه لایروبی نشده و بستر این رودخانه با حاشیه آن همسطح شده و این موضوع باعث قرار گرفتن مزارع اطراف این رودخانه در مسیر سیلاب شده است.

باتوجه به نمایه های اشباع محاسبه شده توسط کد کامپیوتری PHREEQC 2.6 بالابودن نمایه اشباع کانیهای کربناته بخصوص کلسیت باعث رسوب کربنات کلسیم و کاهش نفوذ پذیری خاک می شود. که این امر باعث پراکنش خاک و کاهش تدریجی ثمره گیاه می گردد. طی ماههایی که دولت افغانستان آب این رود را قطع کرد جمهوری اسلامی ایران بارها اعترض خود را متوجه دولت افغانستان مبنی بر تمکین افغانستان بر معاهده سال 1351 در مورد بهرهبرداری از آب رود هیرمند کرد ولی اساساً به دلیل عدماستقرار دولت پاسخگو در افغانستان کارشکنیها ادامه یافت. حسین هراتی، معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی در گفت و گو با عصراترک با اشاره به حوزه آبریز اترک در خراسان شمالی اظهار کرد: ارتفاعات قوچان منشاء تامین آب رودخانه اترک هستند که جریان آب این رودخانه پس از گذر از خراسان شمالی به تالاب های آناگل، آجی گل و آلاگل استان گلستان سرازیر می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حسین هراتی، معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی در گفت و گو با عصراترک با اشاره به حوزه آبریز اترک در خراسان شمالی اظهار کرد: ارتفاعات قوچان منشاء تامین آب رودخانه اترک هستند که جریان آب این رودخانه پس از گذر از خراسان شمالی به تالاب های آناگل، آجی گل و آلاگل استان گلستان سرازیر می شود. اما تصرفات بسیاری در کل حوضه بهویژه بالادست شده است.

باتوجه به طبقه بندی پلاتینکف و مقادیر سختی کل (TH) تمام نمونه های آب رودخانه اترک از نظر استفاده در مصارف صنعتی در رده III قرار می گیرند که احتیاج به تصفیه کامل دارند. توجه داشته باشید کلیه لایه ها به صورت دقیق ژئورفرنس شده است و نیازی به تصحیحات و ویرایش لایه ها به منظور مختصات دار کردن نمی باشد و تمامی اطلاعات مربوط به هر لایه در جدول اطلاعاتی ان لایه تکمیل شده است .بدین ترتیب محقق به راحتی می تواند تحلیل های فضایی را بدون خطا انجام دهد.

روستایی رنگارنگ که در هر فصل زیباییهای منحصربهفرد خود را دارد و مقصدی مناسب برای سفرهای یکروزه اهالی تهران و کرج است. راه های بسیاری وجود دارد که رودخانهها میتوانند از طریق آن خطرات بسیار زیادی را برای انسانها به همراه آورند. شعار سال: کارشناسان محیطزیست خراسان شمالی آژیر قرمز وضعیت رودخانه اترک، پنجمین رودخانه مرزی و سیلابی کشور را به صدا در آوردند. این تحقیق در نظر دارد روشن نماید که ژئواکونومی رودخانه مرزی اترک پس از فروپاشی شوروی سابق و تشکیل کشور ترکمنستان چه تأثیری بر امنیت سیاسی و اقتصادی مناطق ترکمن صحرای ایران و روابط دو کشور دارد؟

دیدگاهتان را بنویسید