آمریکا – شمیران گشت

سابقه سفر به شنگن، تسلط به زبان انگلیسی، در اختیار داشتن سابقه تحصیلی و کاری مناسب و داشتن تمکن مالی کافی از عواملی هستند که مصاحبه سفارت آمریکا را سادهتر میکنند. هاوایی، ۵۰امین ایالت، در میان اقیانوس آرام واقع شده و حدود ۲۵۰۰ مایل تا جنوب غربی فاصله دارد. در حالیکه لی شکوه کلاسیک و توماس جکسون واقع گرایی جبری را به ارتش جنوب هدیه کردند، اولسیس گرانت و ویلیام شرین قدرت اراده و نیروی بی رحم را به رخ کشیدند. قیمت در رستوران های ایالات متحده آمریکا از این حد شروع شده، بالا میرود و حد معینی نیز ندارد!

در سرتاسر کشور چندین پارک ملی و منطقه حفاظت شده طبیعی وجود دارند، که بازدید کنندگان را به پیاده روی در اطراف مرداب های اور گلیدز در فلوریدا و کوهنوردی در کوه­های وایت در نیوهمشایر، اسموکی در کارولینای شمالی و تنسی، با راکی در کلرادور وسوسه می کنند. و ما از ايران ميتونيم در امريكا تحصيل كنيم يا نه ؟ لینکلن برای سردبیر روزنامه نیویورک اینطور نوشت: «هدف عالی من در این مبارزه نجات اتحاد است و نه تجات یا لغو برده داری».

اوماها، کانزاس سیتی، اوکلاهما و لیتل راک از جمله شهرهای ارزان برای زندگی در ایالات متحده هستند. را به آتش کشید، بریتانیایی ها در فورت نیاگارا و بوفالو این حملات را تلافی کردند. پسران آزادی سم آدامز (که لباس سرخپوست های موهاک را پوشیده بودند) در بندر بوستون وارد عرشه به کشتی بریتانیایی شده و بار آن را به دریا ریختند، جشن چای بوستون در ۱۷۷۳ باعث شد تا جورج سوم بگوید، «مستعمرات یا باید تسلیم شوند و یا پیروز» و آمریکایی ها پذیرفتند.

هم چنین معروف ترین خواننده ها و موزیسین ها هم در این کشور به فعالیت می پردازند. اگر تمایل دارید ایمیل یا شماره تلفنتان را با ما به اشتراک بگذارید زیرا دوست داریم با شما برای پرسیدن سوالات تماس بگیریم. آمریکا به امید دور شدن از رسوایی های گذشته در سال ۱۹۷۶ یک کشاورز ناشناخته از جورجیا را برای ریاست جمهوری انتخاب کرد. تارا گفته: سلام ببخشید من اگه اشنایی رو در امریکا نداشته باشم میتونم گرین کارت بگیرم؟ با پرداخت هزینهای بین ۳۰ تا ۴۰ دلار و گرفتن این کارت میتوانید به رایگان از موزهها استفاده کرده، از جاذبههای مختلف با هزینهای کمتر دیدن کنید و از تخفیف رستورانها بهرهمند شوید.

درحال حاضر ساعت جهانی UTC باپیشنهاد اتحادیه بین المللی مخابرات(ITU) تعریف شده و برمبنای ساعت اتمی جهانی (International Atomic Time) کار میکند. دوره جیمی کارتر نیز با حادثه اتمی در تری مایل آیلند و عمیق تر شدن بحران جهانی نفت در ۱۹۷۳ همراه شد. غذاخوری ها و خیابان های اصلی شهرهای کوچک بهترین مکان برای ماندگاری در دوران رمانتیک «راک اند رول» دهه ۱۹۵۰ هستند، تا اینکه ناگهان متوجه می شوید، همه تلفن همراه بدست داشته و قرارهای خود را روی Pad (همکار دیجیتال شخصی) هماهنگ می کنند.

فرهنگ عمومی آمریکا با پیام های بازرگانی بمباران می شود و حس طمع همراه با اعتبار کاذب مصرف گرائی را آسان کرده است به همین دلیل فروشگاه های بزرگ جای معابد و کلیساها را گرفته است. ساعت ۱۰ شب ۱۱ اکتبر سال ۱۴۹۲ بود که کاپیتان جنوایی، کریسف کلمب، خادم پادشاهی اسپانیا، بهمراه نگهبان خود به نور پریده رنگی در افق غربی می نگریست. دالاس و هوستون تحقق جسارت رویای تگزاسی هستند و مزارع جای خود را به شهرهای غنی از نفت داده اند. برده ها ۴۰ درصد جمعیت ایالت های جنوبی را تشکیل می دادند، و تا زمانیکه پنبه «پادشاه» (رونق داشت) بوده و دو سوم صادرات ایالات متحده را تشکیل می داد، جنوبی ها احساس می کردند که کار در مزارع پنبه، برده داری را توجیه می کند.

در مارس ۱۷۷۰، جلوی اداره گمرگ بوستون مردم گاردها را با گلوله برف زدند. معاون او جان آدامز پسر عمه سم، شورشی جشن چای بوستون بود، جفرسون در دفاع از دموکراسی جدید موانعی بر سر راه داشت. ناآرامی ها بالا گرفت، بریتانیا دو هنگ به بوستون فرستاد. علیرغم فشارهای کنگره قاره­ای دوم برای استقلال، با رهبری جان هنکاک از ماساچوست، توماس جفرسون از ویرجینیا، و بنجامین فرانکلین از پنسیلوانیا، بسیاری هنوز به روابط جدی با بریتانیا میلی نداشتند. بعد از نبرد لانگ آیلند در آگوست ۱۷۷۶، بریتانیا در ادامه جنگ کنترل نیویورک را بدست گرفت.

این ایالت در شمال غربی آمریکا واقع است و دارای آب و هوای معتدل و مطبوع و پر بارش است و بدون شک یکی از خوش آب و هوا ترین ایالت آمریکا است. ایالت هاوایی که به صورت مجمعالجزایری است، در میانه اقیانوس آرام واقع شدهاست. که در اقیانوس آرام و دریای کارائیب واقع شده اند. صیادان و شکارچیان رویاه در دهه ۱۸۳۰ در صدر پیشگامان از رودخانه میسوری تا کوه­های راکی بودند. مسکو سعی میکند تا تبلیغات خود را گسترش داده تا و وحشیانه اش به اوکراین را توجیه کند! انگلیسی زبان دولت و کسب و کار آمریکاست و همینطور زبان بسیاری از کارهای روزانه مردم که بیش از ۳۰ ایالت، این زبان را زبان رسمی خود کردهاند، اما دولت فدرال زبان رسمی ندارد.

قوانین بازسازی دولت فدرال جای خود را به دولت های سرکش جنوبی دادند و شمالی ها و آفریقایی- آمریکایی ها با حمایت نیروهای فدرال بدنبال «محافظت برابر از قوانین» بودند. بر اساس قانون اساسی ایالات متحده هر ایالت در امور داخلی دارای اختیارات کامل است و در مقابل در امور خارجی، ارتش، ضرب و چاپ سکه و اسکناس و اعلان جنگ به دولت فدرال اختیار داده شدهاست. در آستین (Austin) از واگنها و چرخهای مخصوص غذا گرفته تا مغازههای خوراکی روی کشتی دریایی با محلی مخصوص برای سالاد، همه چیز خوب و کامل است.

ناشناس گفته: سلام آیا من شانس گرفتن ویزا برای امریکا رو دارم؟ ناشناس گفته: من دانش آموز در رشته تجربی هستم و سطح نمراتم در حد نفر چهارم شهر می باشم آیا به نظر شما امکان بورسیه گرفتن در رشته های زیر مجموعه علوم پزشکی در دانشگاه های آمریکا را دارم. انگلیسی ها کاوش را در سال ۱۶۰۷ بصورت جدی آغاز کردند. در ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۰۱، تروریست ها چهار هواپیمای مسافربری را دزدیدند، یکی از هواپیماها به سمت پنتاگون در واشنگتن حمله کرد و دو هواپیمای دیگر به برج های دوقلوی مرکز تجارت جهانی در نیویورک اصابت کردند.

سفر جادهای سنتی قدیمی در آمریکا است. پورتلند شهری فوقالعاده است، خصوصا در تابستان که هوا عالی است و فستیوالهای گوناگونی برگزار میشود. مثلا تمام شهرهای ایالت کالیفرنیا از یک ساعت رسمی پیروی میکنند درحالیکه ایالت تگزاس در دو منطقه زمانی جای گرفته است. مثلا ایالات متحده آمریکا 9 منطقه زمانی ، روسیه 10 منطقه زمانی و کانادا 6 منطقه زمانی را در بر گرفته اند. کوه های راکی از بریتیش کلمبیا در غرب کانادا شروع می شود و تا جنوب غربی آمریکا کشیده شده و امتداد دارد و شامل ایالت های کلرادو، آیداهو، مونتنا و وایومینگ می باشد.

برای مقطع دکترا:15 تا 20 هزار دلار است. برای ارتباط با مردم در این کشور نباید صمیمیت خود را زیاد نشان دهید. با آنکه طی خشکسالی کالیفرنیا این رودخانه بهطور غمانگیزی خشک شد، هنوز هم زیبایی منحصربهفرد خود را دارا است. این شهر هنوز خانه قاتلان غذا و عاشقان موسیقی جاز است. تعداد زیادی از حزب جمهوری خواه در این ایالت زندگی می کنند. بخش زیادی از جمعیت این کشور را مهاجران تشکیل میدهند. از آنجایی که سفارتهای زیادی در این شهر قرار دارند، واشنگتن شهری از هر جهت بینالمللی محسوب میشود. جزایر هاوایی در اقیانوس آرام و در جنوب غرب آمریکا قرار دارد.مرتفع ترین مکان در آمریکا، قله مک کینلی در آلاسکا می باشد.

ایالات متحده با وسعتی حدود ۹٫۶۲۹٫۰۰۰ کیلومتر مربع، شامل آلاسکا و هاوایی چهارمین کشور بزرگ جهان بوده و ۴۰ برابر بزرگتر از بریتانیاست. هالیوود، صنعت سینمای آمریکا پرفروشترین و پردرآمدترین فیلم های تاریخ سینمای جهان را تولید کرده است و بازیگران معروفی در صنعت ایفای نقش می کنند. کوچسرف (couchsurs اقامت رایگان در خانه افراد محلی) از آمریکا شروع شده است. موسسه GO2TR در تمام مراحل قبل و بعد مهاجرت، خدمات گستردهای نظیر انجام کارهای اداری مربوط به اقامت شما، خدمات بیمه، سیمکارت و …

یک ساعت رسمی در سراسر کشور بکار میرود. برای تعیین ساعت ، کادر دیگری جهت انتخاب نام شهر نمایش داده میشود. رئیس جمهور منتخب برای یک دوره چهار ساله بر سر کار است و می توان او را برای یک دوره دیگر نیز انتخاب کرد. رئیس جمهور ایالات متحده برای یک دوره چهار ساله برگزیده میشود و انتخاب وی برای یک دوره چهار ساله دیگر بلامانع است. در شهرهای ساحلی شبکه اتوبوس و قطار برای رفت و آمد ارزان به قسمتهای مختلف وجود دارد.

یکی از مهمترین پیروزی های ریاست جمهوری جفرسون خرید لوئیزیانا در سال ۱۸۰۳ بود. او که شخصیت بزرگی داشت اما فاقد استعداد سیاسی بود مردان مستعدی را دور خود جمع کرد که از آن میان می توان به توماس جفرسون بعنوان وزیر امورخارجه و الکساندر همیلتون بعنوان وزیر خزانه داری اشاره کرد. هر کدام از شهرهای بزرگ ماجراهای خود را دارند . شهرهای بزرگ و کوچک آمریکا همچون زمین بازی و کارگاه های خلق بهترین و گاهی بد توین، ابعاد توسعه بی وقفه شهری در قرن حاضر خودنمایی می کنند. سطح انتظارات بالا رفته بود، اما نتایج کند و تقابل اجتناب ناپذیر بود و در نهایت شرکت های بسیاری از هم فرو پاشیدند..

دیدگاهتان را بنویسید